51 obserwujących
1364 notki
907k odsłon
  267   3

Morawiecki o raporcie NIAR

Raport NIAR kosztował Polskę nieco ponad 1/4 oficjalnych kosztów podkomisji oraz zniszczonego drugiego tupolewa czyli kolejne kilkadziesiąt milionów.
Jak został wykorzystany, można się było dowiedzieć z reportażu Piotra Świerczka w TVN24 a kto przegapił będzie mógł obejrzeć powtórkę w niedzielę w TVN.
Do wypowiadania się czy w pełnym raporcie NIAR usunął największe idiotyzmy naukowe z obawy przed kompromitacją czy w wyniku swioch kompetencji jestem najgorszą osobą, ponieważ uczestniczyłem w uświadamianiu im skali kompromitacji do jakiej prowadzi obraz ich dzieła pokazywany przez Macierewicza i Biniendę.
Tak więc z rzeczywistej a nie omawianej przez oszustów z podkomisji wersji dowiadujemy się, że skrzydło nie zostało odwybuchnięte (w tej kwestii jest jeszcze druzgocące dla podkomisji świadectwo pirotechnika, który odzyskał mowę po przejściu do cywila)  tylko przecięła je brzoza  a drzwi nie zostały wstrzelone napowietrznym wybuchem tylko wgniecione przez kadłub.

Tymczasem do gry przystępuje premier Morawiecki i mówi, że raport NIAR  "oczywiście zostanie w całości opublikowany, jak zostanie zweryfikowany"
Ta wypowiedź jest i śmieszna i głupia.
Śmieszna ponieważ oryginał raportu, poza tym, że ma go Macierewicz (o lie jeszcze nie zjadł) jest również w dyspozycji TVN więc rząd może im - kolokwialnie mówiąc - naskoczyć.
Głupia ponieważ raport NIAR, stanowiąc podstawę pewnych sfomułowań w raporcie podkomisji, obowiązkowo powinien być zalączony w całości natomiast jeżeli jakieś jego tezy zostały pominięte, powinno to być uzasadnione w raporcie podkomisji. Take są po prostu zasady wykorzystywania wszelkich przywoływanych materiałów. Postępując przeciwnie podkomisja jest zwyczajną szajką fałszerzy dokumentów.
Tak więc zamiast czekać na "weryfikację" niecierpliwie wypatrujmy dokumentów spod numerów 48,49 i 53
image
ponieważ za nie też - podatnikami będąc - zapłaciliśmy.

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale