Michał Jaworski Michał Jaworski
265
BLOG

Głowa Szrota szczytem polskiej myśli militarnej

Michał Jaworski Michał Jaworski Polityka Obserwuj notkę 32

"nie może lecieć nieobciążona głowicą, więc ktoś tam zamontował taki szczyt rosyjskiej myśli technologicznej" rzekł prezydencki minster Szrot.
W jego wypowiedzi można doszukać się:
- głupoty - bo czym niby mieli Rosjanie balastować rakietę,
- żalu, że to tylko balast
ale nie ulgi że przez cztery miesiące gdzieś  Polsce leżała sobie głowica, która mogła przecież być uzbrojona więc mogła wybuchnąć - nawet jądrowo wybuchnąć a nie wybuchła.

Na marginesie - około 200 kg betonu lecące z prędkością około kilkuset km/h też posiada niemały potencjał niszczący - w przybliżeniu 12 tonowej ciężarówki jadącej 90k/m i taki "szczyt rosyjskiej myśli technologicznej" przeleciawszy pół Polski mógł w coś walnąć.

Nawet założywszy, że rakieta mogła przedostać się ponad wysokim płotem. który postawiliśmy na wschodniej granicy i wymknąć obronie przeciwlotniczej, faktu, że nie niepokojona przeleżała ponad cztery miesiące nie da się obrócić w kpinę z Rosjan więc tuzy kaczej myśli militarnej niepotrzebnie  dostarczają Rosjanom kolejnych powodów do kpin.

Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka