Blog
dawniej kaczazupa
Michał Jaworski
Michał Jaworski Dinozaur gorszego sortu
34 obserwujących 377 notek 387173 odsłony
Michał Jaworski, 14 lipca 2017 r.

Pisteligencja

Wczoraj wieczorem zrobiłem sobie zrzut początku notki salonowego pisteligenta:

image

Dalej bloger Echo24 pisze:

"W tym noszącym znamiona zamachu stanu uderzeniu w nowy rząd i nowego Prezydenta postanowiono wykorzystać uniwersytety, gdzie pod osłoną uczelnianej autonomii opracowuje się mechanizm tego zamachu,"

"W następnym pokoleniu (lata 60/70), ich dzieci pokończyły już częściowo studia tworząc grupę „nowej inteligencji”, drastycznie odmiennej kulturowo od ideałów inteligencji „starej” wywodzącej się z czasów przedwojennych."

"Dr Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)"

Zrzut zabezpieczyłem przewidując, że ktoś reprezentantowi (bardziej mi pasuje kultywatorowi[*]) "starej inteligencji" zwróci uwagę, że nie wie o czym pisze, gdyż znowelizowano ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa a nie jakimś tam rejestrze. 

Leń, niechluj i nieuk, któremu pozwolono  ze stopniem doktora doprukać w krzesło do emerytury bierze się za krytykę uniwersytetów. Pewnie oczekiwał, że po upadku komuny tytuły dostanie za wysługę lat w zajmowaniu miejsca.

Swoim lenistwem, niechlujstwem i nieuctwem kompromituje ludzi, którzy przed wojną na ogół ogromnym wysiłkiem finansowym zdobywali wykształcenie.

________

[*] kultywator to maszyna rolnicza. Jej zastosowanie odzwierciedla zamiary PiS wobec ludzi wykształconych i wobec szkolnictwa wyższego.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Rafał Broda "215 publikacji na filadelfijskiej liście" oczywiście budzi szacunek ale gdyby Pan...
  • Julian Arden "stopień profesorski musi być obwarowany odbyciem stażu w instytucji naukowej za...
  • Friant "Nigdy nie stanąłeś do dyskusji ze specjalistami" - jeżeli kolega bloger pisząc...

Tematy w dziale