46 obserwujących
788 notek
674k odsłony
443 odsłony

Polska, brudny człowiek Europy ?

Wykop Skomentuj17

image

Skończyło się poklepywanie po plecach. Odzyskalismy podmiotowość.

Choć nie zawsze w wyścigu wygrywa faworyt to jednak po wcześniejszej klęsce Krasnodębskiego można już mówić o serii. Uprzedzający, że tak będzie z jednej strony mogą poczuć satysfakcję ale z drugiej to przecież przykre, gdyż wyglada na to, że Polska zaczyna być traktowana jako toksyczne towarzystwo.

Jednak w drugiej porażce Szydło i porażce Szczerskiego może być drugie, bardzo żle na przyszłość rokujące dno. Kandydatrura a właściwie niemal pewna nominacja Szczerskiego została przez niego samego nagłośniona wcześniej. Z reguły tak się nie robi. Z kolei na temat drugiej porażki Szydło Kaczyński zasugerował, że poparcie było uzgodnione z Merkel. W obu przypadkach stworzono więc obraz zdradzenia Polski.

Moim zdaniem obie kandydatrury mogły być zgłoszone w świadomosci, że kandydaci  poniosą klęskę i po to żeby ją ponieśli. Kaczyński mógł wymyślić taki szatański plan aby wzbudzić wrogość swojego elektoratu wobec UE i NATO, z tym, że tylko wobec europejskich członków NATO i wykorzystujac przy tym nieskrywaną niechęć Trumpa wobec Niemiec i Francji, grać na rozbicie sojuszu. 

Do wyborów przetrzyma swoje zamiary w lodówce, aby potem, przy najbliższej okazji - na przykład wyboru następcy Tuska - uruchomić antyeuropejską kampanię. 

Chciałbym się mylić, ale z powrotem możemy obudzić się w objęciach Rosji, a może się to stać nawet jeżeli dzisiaj nikt nie ma takich intencji. Jeżeli tak się stanie to dlatego, że u większości obecnie rządzących doczesne krajowe sukcesy wyborcze wyrobily tragicznie mylne przekonanie, iż są graczami światowego formatu.
 Przecież w Smolensku ani załoga, ani Błasik, ani Kazana nie mieli intencji rozbicia w błocie samolotu z bratem prezesa na pokładzie a jednak mimo licznych alarmów tak się stalo.

image

Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka