Dariusz Szpakowski nie skomentuje już Twojego meczu w FIFA 2022. Kto go zastąpi?

Tomasz Smokowski w FIFA 22!
Tomasz Smokowski w FIFA 22!
EA Sports ogłosiła oficjalnie, że w grze „FIFA 2022” nie usłyszymy już głosu Dariusza Szpakowskiego. Głównym komentatorem gry będzie Tomasz Smokowski - to jego debiut. Będziemy mogli słuchać go w duecie z Jackiem Laskowskim z TVP Sport. Wiemy już jak to będzie brzmiało - producent "FIFY" opublikował w środę próbkę komentarza Smokowskiego.

FIFA 2022 bez Szpakowskiego

FIFA 2022 bez Szpakowskiego? Takie pogłoski dochodziły do fanów już wcześniej, jednak teraz EA Games oficjalnie potwierdziło plotki. Opublikowano komunikat, w którym podziękowano Szpakowskiemu za kilkanaście lat wspólnej pracy.

„Razem z ogłoszeniem nowego komentatora, po ponad 15 latach współpracy, EA SPORTS dziękuje Dariuszowi Szpakowskiemu. Legendarny komentator zasłynął wśród graczy oraz twórców gry jako wzór profesjonalizmu, zaangażowania i prawdziwej pasji do piłki nożnej" - napisano.

Tym samym miejsce Szpakowskiego zajmie Tomasz Smokowski w duecie z Jackiem Laskowskim.

Zobacz: Antyszczepionkowcy w akcji. Dziennikarz w ciszy przysłuchiwał się bluzgom

Dariusz Szpakowski

Dariusz Szpakowski to jeden z najbardziej rozpoznawanych głosów polskiej telewizji. Nieodłącznie kojarzy się fanom piłki nożnej z TVP. Przez wiele lat komentował mecze Ligi Mistrzów, turnieje reprezentacyjne. Mogliśmy oglądać go również w jego programe publicystycznym.

Dwa dni przed finałem Euro 2020 szef TVP Sport poinformował, że Szpakowski nie będzie komentował meczu Anglia - Włochy.

Był to prawdziwy szok, ponieważ Szpakowski pracuje w Telewizji Polskiej niemal 40 lat i w tym czasie komentował wszystkie mecze na największych imprezach - mistrzostwach Europy i świata w piłce nożnej (z wyjątkiem Euro w 2008 roku, kiedy turniej relacjonował Polsat).

Zobacz: PiS o Polexicie. Wiemy, jaka decyzja zapadła na Nowogrodzkiej

Brak jego głosu w finale Euro wzbudził masę kontrowersji, choć zdecydowana grupa internautów zaznaczała, że jest to koniec pewnej ery. Ciekawe jak teraz na zmianę w grze FIFA zareagują fani Szpakowskiego.

Tomasz Smokowski w FIFA 2022

Tomasz Smokowski pracuje przy Kanale Sportowym, który również współtworzy. Wcześniej pracował dla Telewizji Polsat i Canal+.

Nowego komentatora gry "FIFA 2022" będziemy mogli usłyszeć w pełnej krasie już od 1 października - od tego dnia gra będzie dostępna na całym świecie na PlayStation5, Xbox Series X|S, komputery stacjonarne na platformach Origin i Steam, Stadia oraz na PlayStation 4 i Xbox One.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport