Odkurzacz bezprzewodowy czy robot – co lepsze?

Dobry odkurzacz to podstawa w każdym domu. fot. materiały własne
Dobry odkurzacz to podstawa w każdym domu. fot. materiały własne
Wiele jest sposobów na utrzymanie porządku w domu. Jednym z najważniejszych - jest wybór odpowiedniego odkurzacza. Ostatnie lata przyniosły wiele innowacji w tym zakresie. Coraz popularniejsze stały się odkurzacze pionowe oraz roboty okurzające. Ich największą zaletą okazała się wygoda i fakt, że znacząco pozwoliły skrócić czas potrzebny na gruntowne wysprzątanie domu lub mieszkania. Mając do wyboru zakup któregoś z tych urządzeń, niezależnie od finalnej decyzji, zyskamy sprzymierzeńca w utrzymaniu ładu w przestrzeni wokół nas. Rewolucja w sprzątaniu nadejdzie - czy wybierzemy odkurzacz bezprzewodowy, czy postawimy na robota sprzątającego. Którą opcję wybrać? Wiele zależy od realnych potrzeb, zakładanego budżetu, a także - nawyków w sprzątaniu.

Co wziąć pod uwagę, wybierając między odkurzaczem bezprzewodowym a robotem?

Jest kilka czynników, które mogą okazać się kluczowe przy decyzji: robot odkurzający czy odkurzacz bezprzewodowy. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

  • Jakiej pomocy potrzebujemy - czy zależy nam na urządzeniu, dzięki któremu dokładnie odkurzymy całe mieszkanie, czy raczej - na ułatwieniu częstego sprzątania w poszczególnych pomieszczeniach. W tym drugim przypadku lepiej sprawdzi się odkurzacz bezprzewodowy, a jeśli zależy nam na dokładnych porządkach w całym domu, warto postawić na robota.
  • Jaki mamy budżet - zwykle odkurzacze bezprzewodowe to bardziej oszczędne rozwiązanie niż roboty sprzątające, zwłaszcza te zaawansowane. Na odpowiednim sprzęcie nie warto oszczędzać. Odkurzacz sprawdzonej firmy to inwestycja na wiele lat.
  • Z jakim rodzajem zabrudzeń musimy się mierzyć - gdy mamy w domu zwierzęta, chcemy dokładnie sprzątać całe mieszkanie i wtedy robot odkurzający nie ma sobie równych. Gdy w domu mieszka rodzina z dwójką przedszkolaków - usuwanie zabawek spod kółek robota może wydawać się problematyczne. Wówczas lepiej sprawdzi się dobrej jakości odkurzacz bezprzewodowy.
  • Czy chcemy, by sprzątanie odbywało się bez naszego udziału - roboty sprzątające można zaprogramować, by włączały się o odpowiedniej porze. Nie musimy więc w ogóle uczestniczyć w sprzątaniu. Jeśli dużo przebywamy poza domem i zależy nam, by wrócić do posprzątanej przestrzeni, może okazać się to dobrym rozwiązaniem.
  • Dużo zależy od indywidualnych preferencji - niektórzy nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez robota, inni - odkurzacza bezprzewodowego. Dlatego warto poświęcić czas, by zdecydować, która opcja bardziej sprawdzi się w naszym przypadku.

Odkurzacz sprzątający - najważniejsze zalety

Lista mocnych stron tego rodzaju odkurzacza jest naprawdę długa! Sporo zależy od modelu - im bardziej zaawansowany technologicznie, tym więcej możliwości oferuje.

Dlaczego warto się zdecydować na taką pomoc w utrzymaniu porządku?

Łatwe sprzątanie - korzystanie z robota wymaga minimum naszej ingerencji.

Sprzątanie bez nadzoru - nie musimy być nawet w domu, by sprawdzać, jak przeprowadzane są porządki.

Niezastąpiona pomoc w utrzymaniu porządku - jeśli zależy nam, by w domu panował ład, regularne korzystanie z robota w tym pomoże.

Czy to rozwiązanie ma wady? Nie za wiele - właściwie jedyną, którą można wymienić, jest stosunkowo długi czas sprzątania powierzchni.

Odkurzacz bezprzewodowy - dlaczego warto?

Czas przyjrzeć się bliżej najważniejszym zaletom odkurzacza bezprzewodowego. Co możemy do nich zaliczyć?

Łatwość użytkowania i wygodę - nie musimy szukać zasilania, nie ogranicza nas kabel: łatwo i swobodnie poruszamy się z odkurzaczem.

Prostotę przechowywania - dość łatwo przechowywać go w szafie lub pomieszczeniu gospodarczym.

Tryb turbo - jeśli zależy nam na naprawdę szybkim sprzątnięciu wybranego pomieszczenia, przydatny będzie tryb turbo.

Czy rozwiązanie to ma wady? Tutaj dobrze wspomnieć o czasie działania i konieczności dość częstego ładowania urządzenia.

Który odkurzacz wybrać: robota czy bezprzewodowy? W sklepie MediaMarkt czeka cię więcej porad oraz wiele modeli sprzętów obu rodzajów! Uważna lektura specyfikacji urządzeń pomoże podjąć trafną decyzję.

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie