61 obserwujących
246 notek
288k odsłon
260 odsłon

Smoleńskie "100 g" - kulejące "porównanie" z katastrofą w Cranbrook czy JFK-Airport

Wykop Skomentuj9

Owe magiczne smoleńskie "100 g" będzie chyba tematem do takiej samej ilości notek Niegracza jak jego urojona "gazrurka" w silniku. Nie jest to pierwszy raz, gdy Niegracz próbuje oszukać mało technicznie obeznanych i naiwnych czytelników treściami które w tej postaci ani w raporcie MAK, ani w raporcie polskiej KBWLLP nie występują.

"Kłamstwo MAK- przeciążenie 100g- udowodnione- katastrofologia porównawcza.

; notkę tę zacząłem pisać jakiś czas temu, ale wtedy nie dokończyłem; zwyczajem z quwety mamy kolejną, nie wiem którą, powtórkę zaśmiecającą internet

https://www.salon24.pl/u/niegracz/1035318,w-odpowiedzi-na-propagandowy-wpis-prof-artymowicza-na-10-lat-od-katastrofy

To jest  notka  na pierwszą  stronę.
Podważone  zostało sztandarowe kłamstwo MAK-
raport  MAK rozpada się jak domek z kart.

...

Już  w maju  2010 roku  ,od razu  po opublikowaniu  wstępnego  raportu  MAK napisałem , że  owe  100g   to propagandowa  wrzutka  i w tylnej  części kadłuba  przeciążenia  nie powinny  być większe niż 20g."

Porównawcza jest tu tylko bzdetologia. Słowa o przeciążeniach rzędu 100 g NIE pochodzą z prac obu komisji i NIE odnoszą się do konstrukcji samolotu. Zaczerpnięte zostały z raportów patologów którzy z obrazu obrażeń ocenili przeciążenia jakim zostały poddane ciała ofiar na rząd wielkości 100 g. Wbrew paratechnicznemu bełkotowi Niegracza przeciążenia te nie są tożsame z przeciążeniami jaki była poddawana konstrukcja rozpadającego się samolotu. Ofiara wyrzucona z rozpadającej się kabiny i kolidująca z glebą czy botaniką poddawana była wielokrotnie większym przeciążeniom niż jeszcze nienaruszone fragmenty rozpadającego się kadłuba.Wierutnym kłamstwem jest tłumaczenie raportu MAK

-Медико-трассологические исследования показали, что в момент разрушения конструкции самолета, в перевернутом положении, на пассажиров и членов экипажа действовали перегрузки величиной более 100g. По результатам судебно-медицинской экспертизы смерть всех лиц, находившихся на борту, наступила мгновенно, в момент столкновения самолета с поверхностью земли, от множественных механических повреждений тела, несовместимых с жизнью, полученных в результате травматического воздействия запредельных ударных перегрузок торможения и разрушающихся частей воздушного судна.

"Ta konfabulacja  MAK jakoby w  wyniku  uderzenia  samolotu o  glebą i przeszkody  na wszystkie osoby na pokładzie zadziałały  przeciążenia  rzędu100g-w w wyniku czego  jak podkreśla MAK osoby te odniosły śmiertelne  obrażenia miała na celu "

W powyższym fragmenice nie ma mowy o "wszyscy"  i nie ma mowy o "na pokładzie", bo pokład samolotu w tym momencie już nie istniał. Mowa jest o tym, że obdukcje wskazują, że w procesie rozpadu konstrukcji samolotu w położeniu odwrotnym ciała ofiar poddane były przeciążenom wielkości PONAD 100 g. Że rezultaty badań patologi sądowej pokazują, że w momencie zderzenia z powierzchnią ziemi śmierć nastąpiła natychmiast, ofiary odniosły wielokrotne mechaniczne obrażenia niemożliwe do przeżycia w wyniku oddziaływania przeciążeń i oddziaływania na ciała hamujących bezładnie elementów statku powietrznego.


Tylko tyle i aż tyle.


A kto tu sieje propagandę?

 https://www.salon24.pl/u/nudna-teoria/1004934,uszkodzenia-brzozy-pasuja-do-narracji-mak-kbwllp-pokazuje-obrazkowo-oszustwa-niegracza

https://www.salon24.pl/u/nudna-teoria/1004571,uszkodzenia-brzozy-pasuja-do-narracji-mak-kbwllp-pokazuje-obrazkowo-oszustwo-niegracza


Przypomnę też, że wykładnia z quwety jest niezgodna z wynikami badań zespołu Antoniego Macierewicza. Wyniki badań profesora Biniendy pokazały jasno, że w takich warunkach samoloty w ogóle się nie rozpadają, a osoby na pokładzie są co najwyżej lekko poturbowane. I to jest oficjalna wykładnia kierownictwa "partii i państwa"*.

Jeśli ktoś uważa, że kierownictwo "partii i państwa" zupełnie odleciało w inny wymiar to nie jest w tym poglądzie odosobniony i nie jest to powodem udawania się  na konsultację do najbliższej poradni zdrowia psychicznego.

https://www.salon24.pl/u/nudna-teoria/504550,prawda-w-smolenskich-prawdach-cz-36-symulacje-a-realia


* używane w okresie słusznie minionym w języku propagandy PZPR określenie grupy sprawującej władzę w PRL.

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka