nudna-teoria nudna-teoria
108
BLOG

Smoleńsk; Świrski chce kary dla TVN za reportaż o podkomisji smoleńskiej

nudna-teoria nudna-teoria Polityka Obserwuj notkę 5
Maciej Świrski chce kary dla TVN za reportaż o manipulacjach podkomisji smoleńskiej

W sumie tyle w temacie. Rozwinięcie w tygodniku Polityka:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/2196114,1,maciej-swirski-chce-kary-dla-tvn-za-reportaz-o-manipulacjach-podkomisji-smolenskiej.read?src=mt


Nie spodobał mu się dokument „Siła kłamstwa” autorstwa Piotra Świerczka. 

"Zdaniem Macieja Świrskiego, przewodniczącego KRRiT, treści te naruszają art. 18 ust. 1 i 3 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez „propagowanie nieprawdziwych informacji oraz działań sprzecznych z polską racją stanu i zagrażających bezpieczeństwu publicznemu”. Tak przynajmniej możemy przeczytać w komunikacie rady informującym o wszczęciu przez przewodniczącego postępowania w sprawie ukarania TVN SA."

W sumie ciekawe, czy informacje są nieprawdziwe, czy tylko godzą w PiS-owską "rację stanu", czyli dostęp do waaadzy i koryta.

Jakby się ktoś jeszcze pytał, po co PiS monopol na obsadzenie sądów, to teraz jest oczywistym, że partyjna KRRiT klepnie co jej Macierewicz podeśle, a towarzysz sędzia, mianowany nocą przez pRezydenta Andrzeja Dudę będzie udawał, że nie widzi ustawki.


Blog ten nie służy do wyjaśnienia przyczyn smoleńskiej katastrofy, a jedynie do odmitologizowania związanych z nią zagadnień technicznych. - Wypowiedzi zawierające niewybredne ataki "ad personam", jak i słowa ogólnie uważane za "łacinę" mogą być usunięte bez względu na wartość merytoryczną; jedyne ograniczenie wolności wypowiedzi. Co zrobić by nie czytać bzdur? Polecam: YKW, Barbie, Flyga, AndrzejMat, Paes64, Ford Prefect, Wotur, jerzyk07, Zenon8228, Lord Sith

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka