10 obserwujących
106 notek
68k odsłon
188 odsłon

Subtelna lewicowa manipulacja

Wykop Skomentuj4

Kiedy już ochłonęliśmy po kłótniach polityków na temat obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych=Żołnierzy Niezłomnych, można popatrzeć jak subtelnych manipulacji używają niektórzy z nich, aby udowodnić, że mają rację.

W ostatnim odcinku programu TVP - Woronicza 17, oprócz standardowego obrzucania się niegrzecznościami, na uwagę zasługuje wypowiedź wiceprzewodniczącego SLD (Elsnera), który z satysfakcją przygwoździł oponentów stwierdzeniem, że Prymas "też potępiał działalność band podziemia" w powojennej Polsce i przywołał cytat z Porozumienia.

https://vod.tvp.pl/video/woronicza-17,03032019,41256048

Tak gdzieś od 29-minuty (29'30'')

Powtarza kilkakrotnie, że KK/Prymas pisał (w 1950r) o zbrodniczej działalności band podziemia. "Cytuje" wypowiedzi Prymasa i Episkopatu.

Otóż KK w kwietniu 1950r. podpisał "wynegocjonowane" porozumienie z rządem, gdyż był podstawiony pod ścianą, właśnie przez ten rząd. KK nie "pisał" o zbrodniczej działalności band podziemia.

Często w polityce robi się też to - do czego jest się przymuszanym (np. ostatnia konferencja w Warszawie).

I ważne - KK w pierwszej kolejności potępia czyny, a ludzi dopiero wtedy, gdy do śmierci nie wyrażą skruchy.

Więc mówienie przez dyskutanta o obchodzeniu święta przez indywidualnych żołnierzy/bohaterów - zakrawa na drwinę z ich pamięci.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Porozumienie_Pa%C5%84stwo-Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_1950#Porozumienie

Jak widać w linku o Porozumieniu - jeden bp. Kaczmarek był przeciw podpisaniu - i dlatego zapłacił za to wysoką cenę. Wiedział co się zdarzyło w Kielcach w lipcu 1946 r.

ps. Admin - to się raczej nadaje do działu "polityka historyczna"Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka