Ojciec 1500+
Ojcowie, nie drażnijcie dzieci, ale wychowujcie je stosując dyscyplinę i nauczając je tego, co się podoba Panu. Ef 6.4
19 obserwujących
116 notek
220k odsłon
  2307   2

Atak hybrydowy. Jak bardzo chciałbym się mylić w tamtej prognozie dla Polski!

Już w roku 2011 przewidziałem to, co dziś nazywa się atakiem hybrydowym na Polskę. Ale po kolei. Pamiętam jak w listopadzie 2014 roku rozmawiając osobiście z moim politycznym "Guru" (kto to taki? odpowiem w końcówce artykułu) postawiłem tezę, że po roku 2015 Władimir Putin zaatakuje hybrydowo Polskę. "Guru" odpowiedział, że nie zaatakuje - nie odważy się, bo Polska jest członkiem NATO (a dodatkowo UE) i jakiekolwiek prowokacje na jej terenie miałyby dla niego zbyt bolesne skutki, więc będzie destabilizował sytuację na wschodzie Ukrainy (nie zajmując jej całego terytorium, bo to mu się również nie opłaca) ale Polski nie ruszy. Mijały miesiące i lata. Putin rzeczywiście nie zajmował całości Ukrainy i Polski nie ruszał. Obaj więc byliśmy przekonani, że ta sprawa zalicza się do tych niecałych 10% przypadków w których ja i mój "Guru" mamy różne zdanie (w 90% mamy identyczne) i w których to "Guru" ma rację. Aż przyszedł rok 2021. Już na początku roku pojawiały się pogłoski, że część materiałów kolportowanych przez "koronasceptyków" i "antyszczepionkowców" może być dziełem rosyjskiej agentury (chcącej dowalić Polsce wspomagając pandemię, osłabiając działania władzy i służb medycznych oraz przedłużając kolejne lockdowny), ale nie było na to twardych dowodów. Jednak kiedy 

doszło do ataku hakerskiego na konto Michała Dworczyka

wówczas (po kilku miesiącach od ujawnieniu pierwszych maili) dziennikarze Wirtualne Polski nawiązali kontakt z autorami postów ujawniających na w kanale "Poufna rozmowa" na "Telegramie" prawdziwe, podrasowane lub sfałszowane maile ze skrzynki Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Forma i treść odpowiedzi hakerów nie pozostawia żadnych złudzeń. Hakerzy (a w zasadzie ich zleceniodawcy którzy napisali odpowiedź) są osobami rosyjskojęzycznymi (ogromna ilość rusycyzmów i wiele innych błędów gramatycznych) działającymi w sposób typowy dla GRU. Czyli jest pewne, że ten atak (wbrew narracji opozycji) jest zaplanowaną i przeprowadzoną na wielką skalę akcją służb specjalnych Federacji Rosyjskiej. Potwierdziło to kilku językoznawców oraz specjalistów z dziedziny wywiadu wojskowego (dziennikarze Wirtualnej Polski specjalnie wybrali tych nieprzychylnych rządowi, aby uniknąć posądzenia o stronniczość ekspertów). Najdokładniej opisał sprawę gen. Piotr Pytel, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego (zwolniony i aresztowany za czasów Macierewicza, czyli mający mocne powody, aby rządu delikatnie mówiąc PiS nie lubić). 

"Materiał, który pan otrzymał, zawiera tak zwaną legendę, którą stworzyli na potrzeby operacji. W przypadku grup, które działają w ramach GRU i prowadzą operacje informacyjno-psychologiczne, legenda ma często wymiar patriotyczny, pozytywny, odwołuje się do wartości wyznawanych przez grupę, która jest celem operacji. Zwykle są to patrioci rosyjscy, tu mamy patriotów polskich, walczących dla zwykłego człowieka przeciwko złemu rządowi."

- Ale dlaczego to, co dostaliśmy, tak bardzo różni się pod względem językowym od tego, co czytaliśmy w głównym kanale "Poufna Rozmowa"? Teoretycznie za wpisy odpowiada ta sama osoba, a treści towarzyszące ujawnianym mailom z konta Michała Dworczyka są pisane poprawną polszczyzną, w przeciwieństwie do wysłanego nam wywiadu - dopytywał Szymon Jadczak, dziennikarz WP. 

To jest kolejna przesłanka wskazująca na GRU. Oni w wielu operacjach świadomie zostawiają swój podpis. Udajemy kogoś, w tym przypadku patriotów polskich, ale i tak wszyscy wiedzą, że jesteśmy Rosjanami. W tym przypadku ten podpis jest dość ordynarny. Bo warstwa językowa w przesłanych wam odpowiedziach ewidentnie wskazuje na Rosję. Rosyjska gramatyka, liczne rusycyzmy.

źródło: https://magazyn.wp.pl/informacje/artykul/tylko-w-wp-to-oni-ujawniaja-maile-dworczyka-demaskujemy-kanal-poufna-rozmowa 

Nie będę tutaj cytował ani streszczał całego artykułu "Tylko w WP. To oni ujawniaja maile Dworczyka. Demaskujemy kanał "Poufna rozmowa" z Wirtualnej Polski, ale jest on arcyciekawy i wręcz porażający - KAŻDY POWINIEN TEN ARTYKUŁ PRZECZYTAĆ!

Trzeba nadmienić, że wówczas zarówno "polska" opozycja, jak i większość powiązanych z nią "wolnych" i "niezależnych" mediów dokładnie powielały narrację rosyjskich służb jeszcze zanim te udzieliły swej "oficjalnej" odpowiedzi dla portalu WP (artykuł w WP ukazał się 30 lipca 2021) i którą gen. Piotr Pytel określił jako "ordynarny podpis". Proszę zwrócić uwagę na dwa fragmenty tej wypowiedzi.

Fragment pierwszy:  

"Polski Rząd nie twierdzi, a szuka kozła ofiarnego. Dla rządu polskiego wszyscy są winni, oprócz samego rządu. Z tego powodu, odgradzają się od wstydu, rząd gotów oskarżać nas o wszelkie powiązania, nawet z ufoludkami. Jednak sytuacja bardziej prostsza… Przeanalizowawszy materiały, które trafiły do naszych rąk, zastanowiliśmy nad tym, kogo interesy naprawdę broni rząd? Przykro mi, że wiele decyzji podejmowanych jest na szkodę Polaków." 

Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie