Ojciec 1500+
Ojcowie, nie drażnijcie dzieci, ale wychowujcie je stosując dyscyplinę i nauczając je tego, co się podoba Panu. Ef 6.4
19 obserwujących
106 notek
200k odsłon
  3527   4

Lex TVN - Kaczyński zachęca opozycję do powtórki z Ciamajdanu

Oj co to się nie działo w ten piątek (17.12.2021) 

  • Na wstępie sensacyjna wiadomość o tym, że prezes NIK Marian Banaś WSPÓŁPRACUJE z białoruskim reżimem Aleksandra Łukaszenki i właśnie wysłał na Białoruś oficjalną delegację - którą to wiadomość większość "wolnych" mediów od poprzedniego dnia ukrywała jak umiała. Do tego druga połowa tej wiadomości, że na czele delegacji NIK na Białoruś Marian Banaś postawił swojego SYNA Jakuba Banasia (23 lipca 2021 Prokuratura Regionalna w Białymstoku postawiła mu zarzuty) - którą to wiadomość WSZYSTKIE "wolne" media zataiły przed odbiorcami. 
  • Z samego rana powszechnie znana, potwierdzona zarówno w śledztwie jak i wyroku sądowym informacja, że kolumna BOR eskortująca Premier Beatę Szydło nie miała włączonych sygnałów dźwiękowych i JEŚLI funkcjonariusze mówili o ich włączeniu to skłamali - z której to wiadomości "wolne" media zrobiły sensację i news dnia (a może nawet stulecia). 
  • Niedługo później doniesienia o żołnierzu, który przeszedł na stronę białoruską i poprosił o azyl polityczny "w proteście przeciw polityce państwa PiS wobec imigrantów na białorusko-polskiej granicy - którą to wiadomość wszystkie "wolne" media ogłosiły z niespotykanym entuzjazmem i pochwałą, zaś politycy PO jak Dariusz Rosati wykorzystali do wypowiedzi typu: „Białoruś bastionem wolności w porównaniu z Polską PiS?” 
  • Za kilka godzin zmiana narracji o 180 stopni. Okazało się, że żołnierz, który zdezerterował miał w ostatnich dniach poważne problemy z prawem: pobił matkę, został schwytany przez giżycką Policję na prowadzeniu samochodu z 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i pod wpływem narkotyków, groziło mu wydalenie z wojska, wiec sam złożył wypowiedzenie, a w dodatku właśnie udzielił wywiadu białoruskiej telewizji w którym opowiadał tak hardcorowe bajeczki, że nawet średnio upośledzony, platformerski leming by w nie nie uwierzył i na koniec zapowiedział spuszczenie polskiej flagi w sedesie - pod wpływem tej wiadomości "wolne" media błyskawicznie odcięły się od swojego "bohatera" i zaczęły szukać jego powiązań z kim się da, byle nie z Total(itar)ną oPOzycją (znalazły "dowody sympatii" dla Konfederacji). 
  • Wreszcie wiadomość, że PiS w błyskawicznym tempie "przepchnął" przez komisję odrzucenie senackiego veta do ustawy medialnej przemianowanej w mediach na "Lex TVN" i Sejm błyskawicznie przyjął to odrzucenie - wszystkie "wolne" media wrzuciły tę wiadomość na "top" swoich portali spychając na dalszy plan nawet bezprecedensową dezercję i zdradę dokonaną przez polskiego żołnierza, a niektóre media z tej okazji nawet zmieniły swoją ramówkę i szatę graficzną na "żałobną" czarno-białą. I tu warto wyjątkowo zobaczyć jak się zachowała "Telewizja Kurska" - otóż całkowicie "olała" ona ten temat i poinformowała o nim z 24 godzinnym opóźnieniem, bez ekscytacji, dopiero w przedostatnim wydaniu sobotnich "Wiadomosci". 

16 sierpnia bieżącego roku w artykule "Lex TVN a rozgrywka Polski z Izraelem i USA" postawiłem tezę, że cały pośpiech i determinacja aby przeprowadzić tę ustawę przez Sejm w dniu 11.08.2021 i nie dopuścić do odroczenia obrad Sejmu do 2 września (słynna "reasumpcja głosowania") jednoznacznie wskazuje na to, że ustawa ta ma wyłącznie jeden cel - wysłanie do administracji USA wyraźnego ostrzeżenia, że jeśli w tym momencie wesprze premiera Izraela Yaira Lapida w ataku na Polskę i uderzy w nasze interesy, to Polska mocno i zdecydowanie uderzy w interesy USA. Właśnie dlatego było tak ważne, aby "Lex TVN" trafiło na biurko Prezydenta przed podpisaniem przez niego nowelizacji Kodeksu Postępowania Administracyjnego (co nastąpiło właśnie 16 lipca - stąd mój artykuł). Jako test tego czy mam rację zaproponowałem śledzenie dalszych reakcji USA oraz związanych z tym dalszych losów kontrowersyjnej ustawy - postawiłem kolejną tezę, że jeśli USA nie staną po stronie Izraela przeciw Polsce, to rząd Zjednoczonej Prawicy nie zrobi amerykańskim właścicielom stacji TVN żadnej krzywdy i albo sam "wyrwie zęby" tej ustawie albo pozwoli by zrobił to Senat lub Prezydent. Wydarzenia kolejnych godzin i dni pokazały, że trafiłem w dziesiątkę - USA odmówiły Izraelowi wspólnego potępienia polskiego rządu następnie sekretarz stanu USA wypowiedział się o podpisaniu nowelizacji KPA przez prezydenta Dudę w sposób bardzo stonowany jednocześnie chwaląc słowa prezydenta o możliwym zawetowaniu tak zwanego lex TVN. W tym momencie (dokładnie 17 sierpnia 2021) Prawo i Sprawiedliwość całkowicie straciło zainteresowanie ustawą, którą tydzień wcześniej w takim pośpiechu forsowało narażając się na niespotykana krytykę (choćby z powodu "reasumpcji"... nie mówiąc o kwestii "ataku na wolność słowa i wolne media"). 

Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura