Ojciec 1500+
Ojcowie, nie drażnijcie dzieci, ale wychowujcie je stosując dyscyplinę i nauczając je tego, co się podoba Panu. Ef 6.4
20 obserwujących
106 notek
200k odsłon
  2523   2

Lex TVN a rozgrywka Polski z Izraelem i USA

W sprawie "Lex TVN" możliwe są dwie wersje wydarzeń. Pierwsza: cała ta sprawa to element rozgrywki z USA - mówiąc wprost: "straszak" na Amerykanów, czyli zwykła ściema. Druga: Kaczyński traktuje temat poważnie i rzeczywiście chce z TVN-em coś zrobić. Nie zaryzykuję rozstrzygnięcia która wersja jest prawdziwa, bo w przeszłości pomysł Kaczyńskiego, który był tak skrajnie głupi, że wydawał mi się "ustawką" w rzeczywistości okazał się pomysłem forsowanym przez niego jak najbardziej serio. Chodzi o nominację posłów: Stanisława Piotrowicza i Krystyny Pawłowicz do Trybunału Konstytucyjnego, o czym pisałem w artykule: Fake - news, "ustawka", czy też Bóg PiS opuścił z tymi nominacjami? Jednak w kilku zdaniach przedstawię tutaj co oznacza jedna i druga opcja. 

Jeśli forsowanie "Lex TVN" ma być narzędziem rozgrywki z administracją USA i nacisku na to, aby Stany Zjednoczone nie wtrącały się w konflikt Polski i chcącego ją złupić Izraela, to sprawa jest ryzykowna, ale ma sens. Izrael sam bez pomocy Ameryki niewiele może nam zrobić, ale z jej pomocą może nam zrobić bardzo dużo. Dlatego wysłanie Amerykanom sygnału "nie uderzajcie w nasze interesy, bo my uderzymy w wasze" służy dobru Polski. Jeśli ta opcja jest prawdziwa, to w kilka lub kilkanaście dni po podpisaniu przez Prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji Kodeksu Postępowania Administracyjnego (co już nastąpiło) możemy się spodziewać ze strony rządu jakiejś zmiany w "Lex TVN" np.: przyjętej przez Senat poprawki, że w przypadku stacji znajdujących się w amerykańskich rękach w momencie wejścia w życie ustawy możliwe jest przedłużanie koncesji na wniosek Rządu RP. Oczywiście może to być inna poprawka lub umowa pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi, byle by jej wydźwięk był następujący: jeśli wy nie będziecie się czepiać do naszej próby zablokowania żydowskich roszczeń, to my nie będziemy się czepiać do TVN-u i innych waszych inwestycji na naszym terenie (może nawet dogadamy się z wami w sprawie kolejnych zakupów uzbrojenia lub budowy elektrowni atomowej). 

Jeśli natomiast Jarosław Kaczyński rzeczywiście chce w ten sposób przeciąć działania stacji, która już wielokrotnie emitowała materiały typu "instrukcja wyłączenia państwa", to jest to działanie mocno spóźnione, przeciwskuteczne i wyjątkowo głupie. Jaki jest sens karać "ślepy miecz" (czyli TVN), skoro "ręka" która ten miecz trzyma (czyli trzymający z rozmaitymi TVN-ami i "Sokami z buraka" politycy PO-KO) ma się świetnie, a "głowa" która tym mieczem kieruje (czyli Donald Tusk) ma się jeszcze lepiej - właśnie wrócił z "auto-banicji" przekonany, że rząd PiS zaplątał się już tak bardzo w koalicyjnych sporach, a Kaczyński rozmaitymi "piątkami dla zwierząt" wkurzył już tak wielu Polaków, że ci wybaczą Tuskowi totalną demolkę gospodarki, doprowadzenie do 15% bezrobocia, recesję i deflację na przełomie 2013 i 1014 roku, Smoleńsk, "seryjnego samobójcę", szturm na redakcję "Wprost" i wiele innych grzechów. Już w październiku 2019 roku jasno napisałem, że PiS po wygranych wyborach powinien

  1. stworzyć pluralistyczne media państwowe, które byłyby miejscem dialogu pomiędzy politykami i publicystami prezentującymi różne punkty widzenia,
  2. ustabilizować sytuację w wymiarze sprawiedliwości, a zwłaszcza w Trybunale Konstytucyjnym,
  3. wyraźnie potępić propagandę "czasów POgardy" oraz jej twórców: Donalda Tuska i Janusza Palikota,
  4. przeprowadzić szereg akcji medialnych mających zmniejszyć napięcie pomiędzy elektoratami, a zwłaszcza pogardę elektoratu PO wobec elektoratu PiS. 

Napisałem o tym (z podanymi na tacy szczegółowymi pomysłami jak to zrobić) w artykule Za 4 lata znów najważniejsze wybory od 1989r? cz. 2 Jak powstrzymać czarny scenariusz? Zamiast posłuchać mądrych rad Kaczyński (a wraz z nim rząd PiS) poszedł w przeciwnym kierunku: wpychania do TK postaci najbardziej nieodpowiednich, podgrzewania nastrojów zrywaniem "kompromisu aborcyjnego", konserwowania duopolu medialnego TVN - TVP. No to teraz mogą mieć za swoje (a my wszyscy razem z nimi - zawierucha odbije się negatywnie na całej Polsce, nie tylko na "pisiorach"), bo scenariusz opisywany przeze mnie w artykule Za 4 lata znów najważniejsze wybory od 1989r? cz. 1 Czarny scenariusz ku przestrodze już nie jest "czarnym scenariuszem" - z fali nienawiści nie tylko pod adresem PiS, ale także Pawła Kukiza i posłów "Konfederacji", jaka wylała się po przeforsowaniu w Sejmie "Lex TVN" możemy wnioskować, że nad nami wszystkimi gromadzą się dużo, dużo czarniejsze chmury niż te, które 2 lata temu widziałem na horyzoncie i nawałnica nadciągnie wcześniej niż myślałem. 

-----

Post Scriptum (17.08.2021 godz. 7:49)

Z najnowszych doniesień medialnych wynika, że Amerykanie zrozumieli przesłanie "ustatwki lex TVN". 

Lubię to! Skomentuj78 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka