Ojciec 1500+
Ojcowie, nie drażnijcie dzieci, ale wychowujcie je stosując dyscyplinę i nauczając je tego, co się podoba Panu. Ef 6.4
20 obserwujących
106 notek
200k odsłon
  5195   12

Dlaczego Frasyniuk zaatakował polskich żołnierzy? W tym szaleństwie jest metoda!

Dlaczego Frasyniuk zaatakował polskich żołnierzy? Po pierwsze dlatego, że wiedział, że może to bezkarnie zrobić. Po drugie dlatego, że takie mu wyznaczono zadanie.

Odnośnie "po pierwsze" sprawa jest tak oczywista, że nie ma sensu nad nią się zatrzymywać. Każdy "normalny" obywatel gdyby zelżył policjanta, podał mu fałszywe dane osobowe, w arogancki sposób odpowiadał, że "ma w dupie prawo", utrudniał mu prowadzenie czynności służbowych i naruszył jego nietykalność, to za całokształt tych działań trafiłby na dłuższy czas za kratki lub przynajmniej musiał zapłacić bardzo wysoką karę grzywny. Ale nie Frasyniuk. Jeden z "niezawisłych sędziów wolności" potraktował tę sprawę jako dobrą okazję do ataku na rząd, więc zamiast skazać przestępczy czyn Frasyniuka wygłosił panegiryk na temat jego postępowania i cnót wszelakich. Więc dlaczego Frasyniuk miałby się obawiać, że i tym razem tak nie będzie? Tyle w temacie. 

Natomiast odnośnie "po drugie" sprawa jest bardziej skomplikowana. Gdyby przyjąć założenie, że powiązanemu z opozycją Frasyniukowi zależy na tym, aby PiS przegrał demokratyczne wybory, to jego wypowiedź trzeba by było zakwalifikować jako "ewidentny samobój", a nawet "samozaoranie". Jednak gdyby to założenie było prawdziwe, to o ile do skandalicznej wypowiedzi w ogóle by doszło, pewnie by już "centrala" wysłała do Frasyniuka SMS w stylu: "Władek, co ty kur... odpie...?!?! Pokajaj się szybko, przeproś za nieprecyzyjne wyrażenie, udaj głupa i nie rób nam sabotażu". Jednak nic takiego się nie stało. Także politycy opozycji (z wyjątkiem dwóch: Arkadiusza Myrchy i Bogusława Sonika) nie odcięli się zdecydowanie i jednoznacznie od skandalicznej wypowiedzi - nawet były szef MON nie potępił jej bez żadnego "ale" tylko bajerował, że Frasyniuk miał prawo mieć pretensję do "pojedynczych żołnierzy, którzy zachowują się źle lub otrzymali złe rozkazy" ale niechcący wyraził to w taki sposób, że dotknął tysięcy żołnierzy nie mających ze sprawą nic wspólnego i oczywiście w każdym zdaniu (jak to mają w zwyczaju politycy PO) atakował rząd, PiS, Kaczyńskiego, jakby to ich dotyczyły pytania, a nie skandalicznych słów Frasyniuka. Czyli Siemoniak, aby się nie podkładać zrobił to, co na logikę propagandyści powinni polecić Frasyniukowi. Ale przypomnę, że ta logika obowiązywałaby przy założeniu, że PO chce wygrać demokratyczne wybory.

Niestety to założenie jest błędne. Kolejne wypowiedzi Frasyniuka i jego żony jednoznacznie wskazują na to, że PO Total(itar)na oPOzycja nie chce wygrać demokratycznych wyborów. Ona chce tej jesieni obalić demokratyczny rząd zupełnie niedemokratycznymi metodami. Zjawienie się Tuska i retoryka jego wypowiedzi wskazuje na to, że będą to próbowali robić już tej jesieni lub zimy.

W tym kontekście nazywanie "watahą psów" i "śmieciami" polskich żołnierzy broniących granic ojczyzny przed prowokacją Łukaszenki, oraz dalsze porównywanie ich do "zielonych ludzików" Putina, prowokacyjne zachęcanie, aby się "ujawnili" jeśli poczuli się obrażeni ma głęboki sens - jego celem jest zastraszenie wszystkich sił mundurowych, że jeśli przy najbliższych protestach nie przejdą na stronę agresywnie protestujących, to sami zostaną totalnie zaatakowani wraz z ujawnianiem personaliów, narażaniem rodzin itp... - nawet jeśli będą zaliczać się do tak szanowanej grupy jak zawodowi żołnierze Wojska Polskiego ("terytorialsi" są poniżani od samego początku). Jest tom więc szantaż w najbardziej dosłownym znaczeniu. 

Ktoś mógłby zadać sobie pytanie: ale dlaczego opozycji tak na tym zależy - przecież obóz Zjednoczonej Prawicy już się sypie i wygranie z nim wyborów wydaje się czystą formalnością - sondaże są bezlitosne. Odpowiem na to pytanie w sposób wymagający i zmuszający do myślenia. 

Proszę przejrzeć moje notki na blogach "Ojciec 1500 plus" i "Peacemaker". Kiedy ostatni raz pochwaliłem PiS lub obóz Zjednoczonej Prawicy za jakiś pomysł programowy? To było wiosną 2019 roku ("piątka Kaczyńskiego" - moim zdaniem bardzo pozytywny program na wybory do Parlamentu Europejskiego). A kiedy ostatni raz pochwaliłem PiS za doraźne działania? To było wczesną wiosną 2020 - chwaliłem prof. Łukasza Szumowskiego za strategię walki z I falą koronawirusa (Polska była wtedy wśród europejskich i światowych liderów powstrzymywania pandemii) i Jadwigę Emilewicz za szybko wdrażane i konsultowane z przedsiębiorcami (w wielu sprawach mam inne poglądy niż przewodniczący ZPP Cezary Kaźmierczak, ale z pewnych powodów Go cenię i czytam jego wypowiedzi... tę informację mam właśnie od Niego) "tarcze antykryzysowe". Propozycję szybkiego, skokowego podnoszenia płacy minimalnej przyjąłem z mieszanymi uczuciami i jak się później okazało obydwie moje obawy się potwierdziły - zamiast podnosić pensję minimalną należało już wtedy zainwestować w nękaną brakami kadrowymi i sprzętowymi służbę zdrowia zaś sam pomysł podniesienia płac miał być sposobem na wyprzedzenie ekologicznych fanaberii UE drastycznie podnoszących koszty życia. A później bywało jeszcze gorzej. Jako wierny wyborca PiS krytykowałem wyborczą partyzantkę i komunikacyjny chaos przy próbie przeprowadzenia "wyborów kopertowych". Zarówno na "piątce dla zwierząt" jak i na zerwaniu "kompromisu aborcyjnego" nie zostawiłem suchej nitki (o Kaczyńskim napisałem m.in.: "obawiam się, że znów wrócił rzucający się ze skrajności w skrajność polityczny fajtłapa z okolic roku 2010, który przez jeden miesiąc twarzą PiS robił Kluzik-Rostkowską, by z dnia na dzień zmienić ją na Antoniego Macierewicza"), na temat wepchnięcia do Trybunału Konstytucyjnego Stanisława Piotrowicza i Krystyny Pawłowicz wypowiedziałem się jeszcze ostrzej (pierwsze zdanie artykułu mówi wszystko: "Pomysły kandydatów do TK są tak tragiczne, że aż szkoda komentować."). Najostrzej zrąbałem rząd PiS za odejście od strategii Szumowskiego zaś pod koniec ubiegłego roku te i inne grzechy obozu rządzącego zebrałem w jednym artykule.

Lubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka