Ojciec 1500+
Ojcowie, nie drażnijcie dzieci, ale wychowujcie je stosując dyscyplinę i nauczając je tego, co się podoba Panu. Ef 6.4
19 obserwujących
106 notek
200k odsłon
  3316   11

Włączyłem TVN24 - jak "wolne" media pokazywały rosyjską operację "Śluza".

Następny temat: "rejestr ciąż". Dla normalnego człowieka sprawa oczywista - każdy lekarz otwierając w komputerze informację o pacjentce powinien od razu wiedzieć, że w danym momencie jest w ona ciąży i w którym miesiącu, bo to determinuje dalsze sposoby leczenia (określone leki są niewskazane lub surowo zabronione w określonych etapach ciąży np. z uwagi na działanie mutagenne). Ale dla widza TVN24 sprawa oczywista być nie może - jedynym celem dodania tej informacji do elektronicznej dokumentacji medycznej ma być uniemożliwienie kobietom dokonywania aborcji za granicami kraju.

No i ostatni temat - "Dziady", a w zasadzie to, co z nimi zrobiła kolejna kodziarska "artystka". Fakt, że ten paszkwil i profanacja dzieła Adama Mickiewicza spotkał się z krytyką małopolskiej kurator oświaty natychmiast posłużył do dywagacji, że w sumie inscenizacja Kazimierza Dejmka z 25 listopada 1967 roku i współczesna antypisowska filipika Mai Kleczewskiej to jedno i to samo, "reżim PiS" i PRL-owski reżim PZPR to też jedno i to samo...

Bo przecież jak ktoś z własnej, nieprzymuszonej woli ogląda TVN24, to musi być upośledzony w stanie tak ciężkim, aby już na starcie zakładać, że PRL polegał na tym, że kilka działających legalnie na terenie PRL-u stacji telewizyjnych napier..lało w PZPR tak jak TVN napier..la w PiS 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, a Stan Wojenny polegał na tym, że Jaruzelski te "wolne media" wyłączył - taki przecież był przekaz orędzia marszałka Grodzkiego... wygłoszonego nota bene w "reżimowej" TVP. 

Powyższy tekst to fragmenty napisanego w listopadzie, ale nieopublikowanego wówczas przeze mnie artykułu "Z dziennika covidianina (zapis autentycznej choroby na wesoło)". W dniu dzisiejszym opatrzyłem go komentarzami wyróżnionymi ramką cytatu (czyli to, co wyświetla się jak pogrubiony cytat jest moim dzisiejszym komentarzem, a cała reszta to cytaty z listopada), wyszarzyłem fragmenty niezwiązane z meritum sprawy, ale świetnie pokazujący nastrój, fragmenty najmniej istotne zastąpiłem znakiem "(...)". 

Z ciekawości sprawdziłem czy program ten można gdzieś jeszcze obejrzeć. Opisanego programu publicystycznego nie znalazłem, ale jest dostępny podcast ze wspomnianym programamem "Kropka nad i" (materiał jest dostępny bezpłatnie, wymaga zalogowania lub założenia bezpłatnego konta na dowolny adres e-mail) niestety tylko w wersji audio - z obrazem lepiej było widać tę goebbelsowską propagandę - nastrój grozy i katastrofy wylewający się z ekranu w każdej sekundzie. Fragmenty zawarte w obejrzanym przeze mnie zwiastunie znajdują się w okolicach dziewiątej i dwunastej minuty. Cóż, okazało się, że to co obejrzałem to był tylko "zwiastun" a cały program to był prawdziwy PROPAGANDOWY HARDCORE - jeśli chodzi o stężenie putinowskiej propagandy to, "RUSSIA TODAY" ZOSTAŁA tym programem ZDEKLASOWANA. Jeśli ktoś ma mocne nerwy, to warto ten propagandowy majstersztyk odsłuchać. Choćby aby porównać z tym, co te same osoby mówiły niedawno, gdy Polacy ruszyli na pomoc Ukraińcom - jak wtedy wzywano do wspólnego działania na rzecz "uchodźców", a gdy ono teraz nastąpiło (bo pojawiła się REALNA, a nie tylko propagandowa POTRZEBA) to ta wspólnota zaczęła ich kłóć w oczy i krzyczą "nie, to nie Polska pomaga uchodźcom - to tylko my pomagamy, a państwo, kościół i pisiory nie robią nic" (co jest oczywistym kłamstwem). Jak brzmią tamte apele Owsiaka do rządu o "zakończenie wojennej retoryki" dziś, gdy stało się jasne, że mamy PRAWDZIWĄ WOJNĘ i to  nie my ją wywołaliśmy? Jak brzmią propagandowe teksty o "WYWÓZKACH" (TAK! nawet takie słowa padają w programie Moniki Olejnik!!! i oczywiście odnoszą się do tego, co robią polskie służby) w momencie, kiedy Putin przeprowadza prawdziwe wywózki Ukraińców z ich domów, w głąb Rosji, bez prawa powrotu... i robi to TYSIĄCAMI... obok morderstw, gwałtów, tortur, atakowania osiedli mieszkalnych bombami fosforowymi (dużo gorsze niż napalm) i kasetowymi oraz innych zbrodni wojennych?   

Barbara K.Sz. i Piotr Z. usłyszeli zarzuty znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej. DLACZEGO DOPIERO TERAZ? DLACZEGO TYLKO ONI? Kiedy wreszcie wyrok usłyszy Władysław Frasyniuk i czy znów zwyczajem "sędziów wolności" nie zostanie potraktowany jak NIETYKALNY bohater ze względu na "dokonania artystyczne"? DLACZEGO PADAJĄ TYLKO ZARSUTY ZNIEWAŻENIA A NIE WSPÓŁPRACY Z OBCĄ AGENTURĄ WYWIADOWCZĄ? Ale lepszy rydz niż nic.
Putin liczył na to, że operacja "Śluza" doprowadzi do osłabienia, kompromitacji i obalenia polskiego rządu. Na to samo liczyła Total[itar]na oPOzycja i zblatowane z nią "wolne" media oraz sojusznicy tychże w UE. Dlatego atakowały rząd na wszystkich "frontach", jednocześnie pomagając Putinowi. Gdyby im się udało i rząd by upadł lub pogrążył się w chaosie, to zaatakowana militarnie Ukraina upadłaby po trzech tygodniach - amunicja by się skończyła, Rosjanie mimo licznych błędów zmiażdżyliby obrońców swą machiną wojenną. Ale im się nie udało i Polska jest HUBEM pomocy militarnej i humanitarnej dla Ukrainy WICELIDEREM pod względem wartości dostarczanej pomocy (liderem są Stany Zjednoczone), a także DOMEM i SCHRONIENIEM dla ponad dwóch milionów uchodźców z Ukrainy - tym razem (w przeciwieństwie do sytuacji z propagandówki TVN) NAPRAWDĘ są to w ogromnej większości KOBIETY i DZIECI. Lecz mimo tych wszystkich niezaprzeczalnych faktów Total[itar]na oPOzycja (co zwłaszcza widać po wystąpieniach Janiny Ochojskiej, Roberta Biedronia i Leszka Millera w PE), rozmaite TVN-y oraz całe lewicowe i liberalne opcje polityczne w Parlamencie Europejskim (niestety stanowiące w nim ogromną większość... sorki, taką mamy "Europę", taki mamy "klimat") w dalszy, ciągu w sprawie operacji "Śluza" stają ramię w ramie po stronie Putina atakując polski rząd... tylko nie robią tego tak ostentacyjnie i nachalnie, bo dziś emisja takich programów, jakie były emitowane 24 listopada 2021 (oraz na długo przed tą datą i po niej - to nie był jednorazowy incydent) byłaby dla opozycji i jej mediów WIZERUNKOWĄ KATASTROFĄ. Dlatego warto dziś odsłuchać ten podcast jeszcze raz

Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura