24 obserwujących
370 notek
361k odsłon
  794   0

Koronawirus. Kto ma umrzeć, niechybnie umrze

Wypowiadają się wirusolodzy. Tym można zaufać z racji znajomości rzeczy. Problemem jest, że wypowiadają się bardzo różnie. Przeważa opinia, że ten wirus uzyskany jest w drodze inżynierii genetycznej. Jeśli tak, to możemy spodziewać się najgorszego. Inżynieria genetyczna nie jest żadnym kontrolowanym procesem zastępowania części łańcuchów DNA lub RNA innymi pieczołowicie wybranymi i korzystnymi segmentami nośników informacji genetycznej od innych rodzajów, tylko jest procesem, który najlepiej przedstawia wiersz A. Fredro "Małpa w kąpieli". "Naukowcy" a raczej głupie małpy, zabrali się do dzieła i weszli na ścieżkę zastrzeżoną dla Stwórcy. Jako, że oprzyrządowanie pozwala na bombardowanie jednych nośników informacji genetycznej innymi, robi się to a następnie obserwuje swoje spustoszenia i uzyskane karykatury. 

Jeśli dotyczy to świata roślin jest to mniej niebezpieczne. Gorzej, kiedy zabierają się do świata zwierząt i do człowieka. Tutaj przełamanie bariery ochronnej może się odbić zagładą całej ludzkości. Wyobraźmy sobie wirusa, który byłby uzyskany poprzez "udoskonalenie", przypadkowe oczywiście, jakiegoś wirusa zwierzęcego typu "korona" ludzkim RNA, który jest produkowany na matrycy DNA i służy do produkcji białek. Jeśli byłby to wirus zabójczy i bardzo podobny do ludzkiego RNA jego zwalczenie byłoby prawie niemożliwe.

Jaki jest charakter wirusa wywołującego COVID 19, nie mamy pojęcia. Nie tylko my laicy, ale wygląda na to, że również specjaliści. Ten wirus zachowuje się nietypowo. Jest nieobliczalny. Atakuje i wykańcza nie tylko starych i słabych lub wszystkich słabych. Atakuje tak, że jedni zdrowieją a inni umierają, a jeszcze inni przechodzą zarażenie bezobjawowo. Niepokojące jest doniesienie z Japonii, gdzie osoba, która wyzdrowiała zachorowała ponownie. 

Czy jest to pandemia, która wygaśnie? Wątpliwe. Nie ma doniesień, aby było lepiej w krajach, gdzie już jest ciepło. Czy ludzie uzyskają na czas szczepionkę? Też wątpliwe, bo wirus szybko mutuje. A jeśli zmutuje tak, że wektorami staną się owady?     Skończę to straszenie, ale na podsumowanie dodam, że wygląda na to iż, jak w tytule, kto ma zachorować, zachoruje i żadne kwarantanny nie pomogą. Chyba rację miał Boris Johnson i jego rząd. Niestety też wymiękli, jak to w demokracji.

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości