71 obserwujących
368 notek
676k odsłon
536 odsłon

W odpowiedzi na tekst FŻP - "Polska-Izrael: zyski przewyższają straty"

Wykop Skomentuj32

Na Forum Żydów Polskich pan Roszkowski napisał artykuł Polska-Izrael: „Zyski przewyższają straty”.

Cytuję fragment:


Są cztery najważniejsze rzeczy, które rząd Polski uzyskał.

Po pierwsze, Izrael zgodził się NA PIŚMIE, że Polska jako cały naród nie odpowiada za Holokaust.
Po drugie, że Izrael w jednym zdaniu postawił antysemityzm z antypolonizmem.
Trzeci punkt to to, że umowa otworzyła Polsce drzwi do USA.
Czwarte, że Polska prawie przez 6 miesięcy wytrzymała ataki z wielu stron, wykazując niezależność, wytrwałość i determinację, udowadniając w stosunkach międzynarodowych, że trzeba się z nią liczyć.

W sumie zyski dla Polskiego rządu bardzo przewyższają straty. Trzeba również pamiętać, że Polska nie mogłaby aż tyle utargować od Izraela bez tej ustawy.
Po kłótni mąż i żona idą często ochoczo do łóżka, bardziej ochoczo niż przed kłótnią :)


Rozbierzmy ten tekst logicznie.

Po pierwsze Izrael i środowiska żydowskie (szczególnie w USA) oraz organizacje i przedsiębiorstwa z nimi związane (np. media) oczerniały i szkalowały Polskę przez długie lata, przypisując państwu i narodowi polskiemu sprawstwo licznych zbrodni i niegodziwości popełnionych na Żydach.

Teraz Izrael łaskawie się zgadza, że jako cały naród nie odpowiadamy za holokaust. Powinien więc  napisać precyzyjnie w jakim procencie odpowiada 10%, 50%, 80%?. Poza tym, jeżeli teraz tak twierdzi, to znaczy że poprzednio kłamał. Gdzie są słowa przeproszenia, że twierdzenie iż cały naród polski mordował jest nieprawdziwe, bo tylko 10%, 50%, 80% (niepotrzebne skreślić) mordowało. Nie ma. A poważniej mówiąc, bo temat nie do śmiechu, to prawdę historyczną się bada, wyjaśnia, opisuje a nie ustala jakimiś deklaracjami rządu wrogiego nam państwa.

Po drugie Izrael może sobie stawiać kabałę. Stwierdzenie, że w jednym zdaniu coś postawił z czymś innym jest żałosne. Przecież jak im się odwidzi ze względów taktycznych, to postawią w innym zdaniu, że Polacy to antysemici i trzeba ich wziąć pod opiekę, bo zrobią komuś krzywdę i sobie również.

Po trzecie – co ma sprawa między Polską a Izraelem z USA? Teoretycznie nic nie powinna mieć, ale jak widać z tego co panowie z Forum Żydów Polskich piszą ma. Wygląda, że można już otwartym tekstem pisać, że Stany Zjednoczone Ameryki Północnej są zamorskimi terytoriami Izraela. 

Po czwarte Polska „wytrzymała ataki z wielu stron …” w tym od naszego Największego Sojusznika, czyli od USA, ale jednak się zes….ła. Jeżeli nasz sojusznik tak nas traktuje, to strach pomyśleć co knują wrogowie. Do dupy z takim sojusznikiem.

Podsumowując twierdzę, że władze RP począwszy od  prezydentów Kwaśniewskiego i Komorowskiego dały ciała. Również inne organa państwa (Sejm, IPN, rząd, uczelnie) dokładają swoje.
Dlaczego przerwano i nie wznowiono ekshumacji w Jedwabnem, dlaczego nie usunięto z ustawy o IPN zapisu o karaniu „kłamstwa oświęcimskiego” (nie przeszkadza w pracach naukowych?), dlaczego dopuszczono i obecnie nie reaguje się na antypolską (za polskie pieniądze) działalność tzw. Muzeum Historii Żydów „Polin”, dlaczego pozwala się na sprzeczne z interesem Polski działanie dyrektora Muzeum w Oświęcimiu? Dlaczego traktuje się wyjątkowo państwo Izrael? Czyżby jednak Żydzi rządzili światową kasą, mediami i przemysłem rozrywkowym? Pewnie tak skoro USA przed nimi kuca to co dopiero jakaś Polin.

Nie mam pretensji, że żmija kąsa – taka jej natura. Mam przeświadczenie, że działanie władz RP jest nieodpowiednie i niestety nie jest tylko wynikiem nieudolności.

Wykop Skomentuj32
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka