Tędy i owędy
Nie siedzę okrakiem na barykadzie!
83 obserwujących
2382 notki
3037k odsłon
  377   0

500 plus - słaby efekt

Bloger Spodlasu napisał dziś bardzo dobrą notkę (link na dole), w której zadaje najważniejsze (co sam podkreśla) pytanie, na jakie musi sobie obecnie odpowiedzieć Prezydent i obóz rządzący:

"Jak to się stało, co spowodowało, że polityka społeczna wobec młodych osób (obniżenie podatków dla osób do 26 roku życia) ale przede wszystkim program 500+ i blisko 100 mld złotych jakie w jego ramach już wydano, który trafiał przecież także to głosujących obecnie 20 latków oraz rodzin w wieku 30-49 lat, nie doprowadził do przewagi w tych kategoriach wiekowych i wyraźniejszej wygranej A. Dudy w obecnych wyborach?"

Tak się składa, że odpowiedź na to pytanie jest arcyboleśnie wręcz (jak to ujął klasyk) prosta, i ja na to pytanie udzieliłam odpowiedzi w swojej notce sprzed 2,5 roku (również link na dole). Otóż w ciągu tych czterech lat co roku mniej więcej tyle samo osób zostało beneficjentem 500+, ile z niego wyszło - bo dzieci dorosły. Z tym, że wcale nie jest tak, że "pero, pero, bilans musi wyjść na zero", ponieważ istnieje ogromna rzesza pięćsetplusiaków, którzy, co prawda, świadczenie pobierają, ale wcale nie są za to PiS wdzięczni. Sama znam takie osoby, naprawdę, i jest ich zaskakująco dużo. Przy czym natura ludzka działa tak, że do dodatkowych pieniędzy przyzwyczaić się łatwo, ale ich utrata boli bardzo.

Za tamtą notkę oberwało mi się mocno - a dziś pytanie o przyszłość Prawa i Sprawiedliwości padają coraz częściej i są coraz bardziej zaniepokojone. Ja wiem - w tej chwili opozycja jest taka, że człowiek herbertowski na tych "barbarzyńców w ogrodzie" w życiu nie zagłosuje. Proponuję jednak sobie przypomnieć, że Prawo i Sprawiedliwość jako partia opozycyjna zaczęło zyskiwać dopiero w drugiej kadencji PO-PSL, kiedy zaczęła się praca merytoryczna. Jeśli któraś z partii opozycyjnych (albo kolejna "nowa", dajmy na to Hołowni, dobrze poprowadzona przez Lożę Minus Pięć) pójdzie tym śladem, to PiS kolejne wybory parlamentarne przegra.

A wystarczyło mnie przeczytać, zrozumieć i wyciągnąć wnioski - zamiast hejtować!

https://www.salon24.pl/u/polityka-od-kuchni/833306,rozjechani-walcem-dobrej-zmiany

https://www.salon24.pl/u/spodlasuwidok/1063098,wybory-prezydenckie-2015-i-wybory-prezydenckie-2020-co-sie-zmienilo-a-co-zostalo-bez-zmian


Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo