Tędy i owędy
Nie siedzę okrakiem na barykadzie!
83 obserwujących
2381 notek
3036k odsłon
  196   1

Szczęśliwi czasu nie liczą!

Co to jest NOP, czyli niepożądany odczyn poszczepienny? Jak wyjaśnia Państwowy Zakład Higieny https://www.pzh.gov.pl/serwisy-tematyczne/niepozadane-odczyny-poszczepienne-covid-19/ "Niepożądany Odczyn Poszczepienny (NOP) to każde zaburzenie stanu zdrowia związane ze szczepieniem, które wystąpiło w okresie 4 tygodni po podaniu szczepionki. Wyjątek stanowią NOP po szczepieniu przeciw gruźlicy, w których kryterium czasowe jest dłuższe.".

A co mówi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska? "Jeśli spojrzymy na zgony - to co jest ważne i często podnoszone, że szczepienia mogą powodować śmierć - to mamy stwierdzone 33 przypadki śmierci, mające zbieżność czasową z wykonaniem szczepienia, czyli w odstępie 14 dni po podaniu szczepienia.". Skrócił sobie, prawem kaduka, termin oficjalny czterodygodniowy do kraskowego dwutygodniowego. Już samo to wskazuje, że najprawdopodobniej mamy do czynienia nie z 33, tylko co najmniej 66 przypadkami śmierci.

Panie ministrze! Nie rozumiem, dlaczego Pan się tak samoograniczył. Jak szaleć, to szaleć - skrócić termin do tygodnia, dnia, a nawet - godziny czy minuty. Zaręczam, że to jeszcze bardziej podkręci statystyki, naprawdę!

A jeśli szczepionki RZECZYWIŚCIE są tak skuteczne i bezpieczne, to uchwalcie wreszcie fundusz na odszkodowania dla tych nielicznych, którzy zaliczą zgon. Bardzo wysokie odszkodowania. Jestem pewna, że statystyki szczepienne szybko skoczą w górę: niektórzy kochają hazard. Tę adrenalinę towarzyszącą wystawianiu ręki: ujdę cało czy złapię NOP? A jeśli to drugie, to lekki czy ciężki? Pozostanę sparaliżowany do końca życia czy po prostu umrę? Co to tych 66 milionów odszkodowań dla 66 osób? Przecież to drobiazg dla świetnie zrównoważonego budżetu!

No i jeszcze jest pytanie: jakie są wytyczne do tego, aby zgon w terminie CZTERECH tygodni po "szczepionce" uznać za mający związek ze szczepionką? Bo jeśli taki, że szczepionka musi najpierw przegryźć pacjentowi tętnicę, a potem jeszcze wgryźć się w serce, to faktycznie - trudno będzie doszukać się związku.

No i tak zupełnie na koniec: w przypadku gruźlicy horyzont czasowy jest dłuższy niż 4 tygodnie. Covid-19 to nowa choroba, podobnie ja szczepionki przeciwko niej. Czy w takiej sytuacji tu również termin krańcowy dla NOP nie powinien zostać wydłużony? ...
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale