151 obserwujących
1555 notek
2452k odsłony
1448 odsłon

GWOŹDZIE DO TRUMNY.

Wykop Skomentuj26TELAWIW OnLine: Niemcy zrezygnowały z planowanego wydzierżawienia od Izraelczyków na 8 lat kilkunastu dronów bojowych typu „Hermes-2” mogących służyć do zwalczania naziemnych celów terrorystycznych. Transakcję opiewającą na ponad 650 mln USD anulowano pod presją lewicowców w Bundestagu, wg których drony powinny jedynie dżihadystów...namierzać.

@

Niemcy, podobnie jak inne kraje Europy przespały o parę dobrych latek termin wdrażania technik bojowych związanych z dronami – dlatego anulacja umowy z Izraelem szkodliwa jest bodaj dużo bardziej dla Bundeswehry. Jednocześnie cała ta afera pokazuje niezgorzej, że obecne zgrzyty z Izraelczykami nie są bynajmniej zjawiskiem przelotnym. Niemcy oskarżają ostatnio Izrael o łamanie demokracji, choć ich doświadczenia historyczne w tej mierze są dużo skromniejsze niż Państwa Żydowskiego. Nie pasuje im też postępujące zbliżenie partii rządzącej Likud do ugrupowań konserwatywnych w Europie, a zwłaszcza zapowiedziany udział Netanjahu w najbliższym spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej sprzeciwiającej się debilnemu przyjmowaniu migrantów. Dlatego spotkanie Netanjahu-Merkel na pogrzebie Helmuta Kohla 1 lipca okaże się chyba tylko kolejnym gwoździem do trumny.
@


TELAWIW OnLine: Donald Trump, pomimo półrocznej szarpaniny z upierdliwą wewnętrzną opozycją, nie zaniedbał spraw międzynarodowych, demonstrując wyraźnie nawrót do mocarstwowej polityki USA w zapalnych rejonach świata. Trump umacnia się w siodle coraz mocniej, co uwidoczni się niewątpliwie lipcową wizytą w Polsce, spotkaniem z Putinem na G20 w Hamburgu i wizytą w Paryżewie w Dniu Bastylii. Jak znam życie, nie zabraknie też przy tym niespodzianek w rodzaju tej związanej z wyborem warszawskiego Placu Krasińskich, zamiast bardziej reprezentacyjnego Placu Piłsudskiego, jako miejsca, gdzie prezydent USA wygłosi spicz...Wg mnie ludzie Trumpa wybrali ten plac niekoniecznie np. ze względu na... pobliską ambasadę Pekinu, lecz dlatego, że przytyka bezpośrednio do b. Getta Warszawskiego - co opisane zostało wyczerpująco przez polskiego noblistę literackiego Czesława Miłosza w słynnym wierszyku... „Campo di Fiori”.


TELAWIW OnLine: Liban – 5 dżihadystów IS wysadziło się w powietrze, zabijając 1 dziecko i raniąc 7 żołnierzy armii rządowej uczestniczących w akcji przeczesywania obozów uchodźców koło granicy z dawną Syrią. Armia libańska zdominowana jest faktycznie przez szyicki Hezbolah, który aktywnie, jako wierny przydupas irański, wspiera ludobójczy reżim Asada razem z Rosjanami i wysłanymi tam przez Teheran „ochotniczymi milicjami” (szyici z Iraku, Afganu, i Pakistanu). W trakcie ponad 6-letniej wojny domowej uciekło już do Kraju Cedrów 1,1 mln Syryjczyków, wśród których z całą pewnością – podobnie zresztą jak w Europie – znajdują się liczni zwolennicy hordy IS. Obecne naloty armii libańskiej na przygraniczne obozy uchodźców - mające na celu wykrycie gniazd terrorystycznych, składów broni etc. - świadczą o tym, że Libańczycy obawiają się rewolty dżihadowskiej na własnym terenie po nieuchronnym już skasowaniu „kalifatu IS” na arenie syryjsko-irackiej. - (wykorzystanie tylko za ew. zgodą serwisu telawiwonline.com).

Wykop Skomentuj26
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka