To i owo
Przez poznanie do poznania...
39 obserwujących
983 notki
575k odsłon
  664   0

Gospodarcze tąpnięcie w Chinach?

Ciekawe lewarowanie, ciekawa kryminalna alokacja kapitału?

Pan Hui trafi przed pluton egzekucyjny, czy będzie dawcą narządów?

KPCh nie może tolerować aby konsumenci zbankrutowali, ani nieuczciwy, nieproduktywny sektor dalej się rozwijał.

 Przedsiębiorstwa państwowe przejmą niektóre aktywa. Będą konfiskaty majątków.

Stabilizacja rynku nieruchomości będzie długa, żmudna i ryzykowna. Jedno jest pewne, nastąpi długotrwały spadek aktywności budowlanej i wzrost cen.

Kluczowe różnice między rynkami nieruchomości w USA i Chinach:

1. W Chinach nie ma federalnych programów pożyczek gwarantowanych. Dlatego nie możesz kupić żadnej nieruchomości z 3,5% lub nawet 0% spadkiem.

 2. W Chinach nie ma podatku od nieruchomości.

3. Ziemia jest własnością „ludu”, czyli „rządu”. Rząd sprzedaje prawo użytkowania, a nie własność prywatnym deweloperom. Dlatego samorząd utrzymuje się z wpływów ze sprzedaży. Dochodzi do tego korupcja.

4. Rząd jest główną siłą w gospodarce. Jeśli chce kontrolować rynek nieruchomości, ma o wiele więcej narzędzi niż rząd USA. Czy będzie lepiej?

…………………………………………………

Chiński system finansowy jest bankrutem. Stosowane są ciekawe dźwignie i dezinformacja. Model wzrostu jest oparty na propagandzie, a nie na rzetelnej statystyce.

Chińskie banki pożyczają każdego roku biliony dolarów przedsiębiorstwom państwowym (State Owned Enterprises) lub lokalnym parapaństwowym, z reguły inwestują w zwiększenie mocy produkcyjnych w obszarach, które już mają nadwyżkę mocy (nieruchomości, stal, panele słoneczne, chipy, projekty infrastrukturalne itp.). Tylko po to, by stworzyć sztuczny wzrost. Nakłady te są w większości nieopłacalne, ponieważ nie ma potrzeby tak marnotrawnych inwestycji, z tego powodu przedsiębiorstwa parapaństwowe nie mogą spłacać pożyczek.

Banki nie rozpoznają strat poprzez nierzetelne upolitycznione audyty. Co więcej, każdego roku ChRL musi wpompować w strukturę gospodarczą więcej bilionów, aby uzyskać efekt. Co gorsze, przedsiębiorstwa państwowe lokują pieniądze z kredytu w bankach, które są ponownie pożyczane innym przedsiębiorstwom państwowym. To jest klasyczna piramida. Może być w tym, ponad 15 bilionów dolarów?


Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka