To i owo
Przez poznanie do poznania...
40 obserwujących
960 notek
562k odsłony
  153   0

Rekordowa sprzedaż kredytów lewarowanych w USARekordowa sprzedaż kredytów lewarowanych w USASprzedaż kredytów lewarowanych na sfinansowanie dywidend osiągnęła rekordową wartość 72 miliardów USD w 2021 roku, a do końca roku pozostały trzy miesiące.


Co będzie?


 Firmy niefinansowe, w tym ubezpieczyciel Asurion LLC i sieć fast foodów Whataburger Inc., udzieliły pożyczek spekulacyjnych o wartości ponad 72 miliardów dolarów na wypłatę dywidendy w 2021 r.(dane S&P Global Market Intelligence's LCD).Przekroczono rekord z 2013 r., który wyniósł 54,4 miliarda USD.


Amerykańskie firmy także wyemitowały w tym roku rekordową ilość obligacji śmieciowych.


Po tym, jak Rezerwa Federalna obniżyła stopy procentowe do niemal zera i zaczęła kupować obligacje warte miliardy dolarów, wiele firm było w stanie obniżyć koszty odsetek i zebrać rekordowe kwoty gotówki, sprzedając śmieciowe dług, dzięki silnemu popytowi ze strony inwestorów poszukujących wyższych zarobków.
Jednym z głównych beneficjentów boomu był fundusz private equity. Spółki należące do funduszy private equity sprzedały kredyty lewarowane o wartości ponad 60 mld dolarów, aby wypłacić dywidendy, to kolejny rekord z 21 lat. 


Największymi nabywcami pożyczek o ratingu śmieciowym są firmy typu collateralized loan obligations, które pakują dług w papiery wartościowe. Sprzedaż CLO osiągnęła w tym roku rekordowy poziom ponad 124 miliardów USD, a analitycy spodziewają się, że do końca roku utrzyma się ona na wysokim poziomie, zapewniając stały popyt na nowe kredyty. 


Około trzy na cztery pożyczki sprzedane w 2021 r. miały rating kredytowy na poziomie pojedynczego B. Pomimo wysokiego wolumenu, średnia rentowność nowo wyemitowanego w tym roku długu korporacyjnego o ratingu pojedynczego B wynosi około 4,8%. Jest to poniżej średniej rentowności 5,9% z ostatnich 10 lat, co sugeruje, że inwestorzy nie otrzymują wystarczającej zapłaty za dodatkowe ryzyko, które podejmują, zgodnie z ostatnim raportem S&P Global Ratings.Zaciąganie długów w celu wypłaty dywidendy jest bardzo niebezpieczne, zwłaszcza w przypadku spółek z ratingiem B, wiele z nich zbankrutuje. 
Emisja spekulacyjnych pożyczek jest napędzana przez program Demokratów dotyczący podwyżki podatków. 


Dopóki bańka na obligacjach śmieciowych jest nienaruszona, ceny akcji mają wsparcie. Bąbelki obligacji zwykle pękają jako pierwsze...

https://www.spglobal.com/ratings/en/indeximage

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka