7 obserwujących
249 notek
420k odsłon
  1945   0

Piotr Machalica nie żyje. Ważne wspomnienie Krystyny Jandy

Piotr Machalica miał 65 lat. Fot. Facebook/Piotr Machalica
Piotr Machalica miał 65 lat. Fot. Facebook/Piotr Machalica

Jeden z najsłynniejszych polskich aktorów teatralnych i telewizyjnych - Piotr Machalica - zmarł w warszawskim szpitalu MSWiA w wieku 65 lat. 

- Po dzielnej walce Piotr Machalica zmarł dziś o 02:30 w szpitalu MSWiA w Warszawie - taką informację zamieszczono na oficjalnym koncie aktora na Facebooku. Piotr Machalica trafił do placówki w weekend, został zaintubowany i znajdował się w stanie śpiączki farmakologicznej. 

Urodził się w Pszczynie, związał się z Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem Polonia oraz Och Teatrem. Machalica grał w takich produkcjach filmowych, jak m.in.  "Zabij mnie glino", "Dekalog. Dziewięć", "Ceremonia pogrzebowa", "Nic śmiesznego", "Kuchnia polska", "1968. Szczęśliwego Nowego Roku", "Sauna", "Bohater roku", "Dzień świra", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami".

Występował też w serialach: "Złotopolscy", "Świat według Kiepskich", "Ojciec Mateusz", "Komisarz Alex" i w wielu innych. Śpiewał piosenki aktorskie. W 1997 roku został otrzymał odznakę "Zasłużony Działacz Kultury", natomiast w 2005 srebrny medal "Gloria Artis – Zasłużony Kulturze".

- Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny Artysta Piotr Machalica. Kochaliśmy i podziwialiśmy Go wszyscy. Był w naszej Fundacji od samego początku i zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, także zaśpiewał wiele koncertów - wspomina swojego przyjaciela Krystyna Janda. 

- Żegnamy Go zaskoczeni Jego śmiercią, w środku naszej wspólnej życiowej i teatralnej drogi. W naszych repertuarach zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące spektakle z Piotrem nie możemy uwierzyć że ich już nie zagra. Piotrusiu, kochanie, to pożegnanie, najczulsze z możliwych, to podziękowanie za Twój talent, przyjaźń, Twoje ciepło, czar, lojalność, rzetelność, poczucie humoru, prawość, wielkie Człowieczeństwo. Żegnaj piękny i czuły książę, cieszymy się że byłeś ostatnie lata bardzo szczęśliwy i dzieliłeś się z nami i publicznością Twoim szczęściem - dodała Janda. 

Smutną wiadomość o śmierci popularnego aktora przekazał też prezydent Andrzej Duda. - Dziś w nocy odszedł Pan Piotr Machalica - wybitna Postać polskiej sceny teatralnej, filmowej i piosenki aktorskiej. Swoimi rolami potrafił bawić ale i skłaniać do refleksji. Będzie Go brakowało. Smutny dzień - podkreślił. 


Piotr Machalica miał dwójkę dzieci. 

GW

Lubię to! Skomentuj76 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura