9 obserwujących
308 notek
484k odsłony
  655   0

Oficjalny start Eurowizji 2021. Rafał Brzozowski nie wziął udziału w inauguracji

Występ Rafała Brzozowskiego stoi pod znakiem zapytania.
Występ Rafała Brzozowskiego stoi pod znakiem zapytania.

Oficjalnie rozpoczęła się 65. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji. Uczestnicy zaprezentowali się na turkusowym dywanie. Rafał Brzozowski start Eurowizji obejrzał w hotelowego pokoju z powodu koronawirusa w polskiej delegacji.

Informację o problemach w ekipie Brzozowskiego za organizatorem - Europejską Unią Nadawców - podał m.in. serwis Eurowizja.org. Każda osoba biorąca udział w konkursie jest rutynowo testowana na COVID-19. W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku trafia na izolację.


Brzozowski komentuje niepewną sytuację na Eurowizji

Występ Brzozowskiego na żywo na Eurowizji 2021 będzie zależał od wyniku testów PCR, które polska delegacja przejdzie w nadchodzących dniach.

- W naszej ekipie jeden z testów był pozytywny. To nie jest ekipa bezpośrednio występująca na scenie, natomiast chciałbym, żebyście wiedzieli, jaka jest sytuacja. Musieliśmy zostać poddani samoizolacji, najbliższe kilka dni będziemy spędzać w pokojach. Czekamy na wyniki testów, my mieliśmy te testy negatywny, ja czuję się świetnie, tancerze czują się świetnie, nawet osoba zarażona czuje się bardzo dobrze. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Trudno, czasami trzeba zrozumieć to, co jest poza naszymi możliwościami - komentuje wykonawca piosenki "The Ride".

- Jesteśmy przygotowani, żeby wystąpić. Nie będę mógł, niestety, uczestniczyć w ceremonii otwarcia i we wspaniałej imprezie, na którą czekałem i liczyłem. Ale podobno będzie jakaś możliwość połączenia się ze mną, więc bądźcie czujni. Wysyłajcie dobrą energię. Pozdrowienia z Rotterdamu - zaapelował.

Jeśli Rafał Brzozowski nie będzie mógł wystąpić w czwartkowym półfinale, organizatorzy konkursu mają do dyspozycji nagrania z prób i nagranie zapasowe.

Marek Sierocki i Olek Sikora skomentują Eurowizję 2021

Duża zmiana na stanowisku komentatora Eurowizji. W tym roku Telewizja Polska zdecydowała się na zatrudnienie dwóch osób.
Marek Sierocki to dziennikarz muzyczny, który debiutował jeszcze w latach 80. Marek Sierocki najczęściej kojarzony jest z programem Teleexpress, w którym od ponad 30 lat pełni rolę eksperta. W marcu 2021 zastąpił Artura Orzecha w roli prowadzącego "Szansy na Sukces".

Olek Sikora swoją przygodę z mediami zaczął w 2011 roku. Współprowadził Eurowizję Junior 2019, zakończoną sukcesem Viki Gabor.

Miała być Alicja Szemplińska...

Rafał Brzozowski będzie reprezentował Polskę na Eurowizji. Na scenie nie stanie Alicja Szemplińska, która rok temu wygrała casting, ale na Eurowizję nie pojechała z powodu pandemii COVID-19. Nie wszystkim spodobała się ta zmiana.

Gwiazda TVP jest pewna siebie. Choć piosenka spotkała się z falą krytyki, Brzozowski twierdzi, że może Polacy nie byli na nią gotowi, bo utwór ma trafiać również w zagraniczne gusta. Brzozowski przyznaje, że stworzony był na podstawie panujących na świecie trendów.


KJ


Zobacz galerię zdjęć:

Uczestnicy Eurowizji zaprezentowali się na turkusowym dywanie.
Uczestnicy Eurowizji zaprezentowali się na turkusowym dywanie. Uczestnicy Eurowizji zaprezentowali się na turkusowym dywanie. Uczestnicy Eurowizji zaprezentowali się na turkusowym dywanie. Uczestnicy Eurowizji zaprezentowali się na turkusowym dywanie. Uczestnicy Eurowizji zaprezentowali się na turkusowym dywanie. Uczestnicy Eurowizji zaprezentowali się na turkusowym dywanie. Uczestnicy Eurowizji zaprezentowali się na turkusowym dywanie. +2 zdjęcia +3 zdjęcia
Uczestnicy Eurowizji zaprezentowali się na turkusowym dywanie. fot. PAP/EPA/SANDER KONING / POOL
Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura