Budka Suflera z nowym wokalistą. Kto zastąpi prawdziwą ikonę - Krzysztofa Cugowskiego?

Kasia (dłuuuuugie nazwisko):):):) from Budapest, Hungary, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons
Kasia (dłuuuuugie nazwisko):):):) from Budapest, Hungary, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons
Budka Suflera przygotowuje się do 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W poniedziałek zespół udostępnił zdjęcie z próby, na którym widać całkowicie nową twarz, a właściwie głos - Jacka Kawalca.

Budka Suflera rozpadła się w 2014 r. - wtedy z zespołem rozstał się Krzysztof Cugowski. W 2021 r. do grupy (bez Cugowskiego) dołączył Robert Żarczyński, a teraz skład zespołu powiększy się o Jacka Kawalca.

Jacek Kawalec w Budce Suflera

Już w tę niedzielę podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Budka Suflera zagra swoje największe przeboje w Legnicy. W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie z próby zespołu z Jackiem Kawalcem.

"Pozdrawiamy z próby" - napisano pod zdjęciem. Kawalec potwierdził, że to nie jednorazowy występ, a wspólny projekt.

"Rozpoczynamy też pracę nad nową płytą z nowymi, niepublikowanymi utworami, które stworzył Niezapomniany Romuald Lipko. Mam nadzieję, że będziecie nam kibicować w tym przedsięwzięciu, a Romek wesprze nas z góry" – napisał na Instagramie i załączył filmik, na którym wykonuje kultowy utwór Budki Suflera "Jolka, Jolka, pamiętasz".

Dołączenie do zespołu Jacka Kawalca nie oznacza odejścia Roberta Żarczyńskiego. Wokaliści na próbach śpiewają na przemian.

Krzysztof Cugowski: To demolowanie legendy

Onet poprosił o komentarz Krzysztofa Cugowskiego, który jest niezaprzeczalną ikoną zespołu i jego współzałożycielem.

– Budka Suflera zakończyła działalność w 2014 r. Wszystkie działania po tej dacie są smutnym demolowaniem legendy – ocenił Cugowski.

Podobnie wokalista wypowiedział się na temat wielkiego powrotu Budki Suflera z nowym wokalistą - Jackiem Żarczyńskim. 

Budka Suflera występuje obecnie w składzie: Tomasz Zeliszewski (perkusja), Mieczysław Jurecki (gitara basowa), Piotr Bogutyn (gitara), Dariusz Bafeltowski (gitara) i Piotr Sztajdel (instrumenty klawiszowe).

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura