To już pewne! Polski film powalczy o Oscara

YouTube/WARSZAWSKA SZKOŁA FILMOWA
YouTube/WARSZAWSKA SZKOŁA FILMOWA
Polski film krótkometrażowy "Sukienka" Tadeusza Łysiaka otrzymał dziś nominację do Oscara dla najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego.

Jeden z naszych blogerów pisał już w grudniu, że Polska ma szansę powalczyć o prestiżową nagrodę za film "The Dress". Teraz to już pewne - dzieło uzyskało nominację. Film Tadeusza Łysiaka jest jednym z piętnastu filmów, które awansowały w kategorii filmów krótkometrażowych w ramach 94. Oscarów. W tej kategorii zakwalifikowano sto czterdzieści pięć filmów.

Zobacz: Oscary 2022 - Anna Dzieduszycka i Sukienka

Polski film nominowany do Oscara

Nominacje do Oscarów ogłoszono we wtorek na stronie internetowej nagród. Nazwiska nominowanych odczytali aktorka Tracee Ellis Ross i aktor Leslie Jordan.

W kategorii najlepszy krótkometrażowy film aktorski nominację otrzymała "Sukienka" Tadeusza Łysiaka. Obraz, zrealizowany przez studenta Warszawskiej Szkoły Filmowej, opowiada o młodej pracownicy motelu (granej przez Annę Dzieduszycką), która z powodu niskiego wzrostu doświadcza odrzucenia ze strony mężczyzn.

O statuetkę w tej kategorii powalczą też: "Ala Kachuu Take And Run" Marii Brendle, "On My Mind" Martina Strange-Hansena, "Please Hold" K.D. Davili oraz "The Long Goodbye" Aneila Karii.

Wszystkiego dowiemy się 27 marca

Laureatów 94. Oscarów poznamy 27 marca. Gala wręczenia nagród, przyznawanych przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, odbędzie się w hollywoodzkim Dolby Theatre. Jak poinformował w połowie stycznia prezes Hulu Originals i ABC Entertainment Craig Erwich, tegoroczna uroczystość - po trzech latach, kiedy jej formuła bazowała na "osobowościach sław wręczających nagrody" - będzie miała jednego prowadzącego.


WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura