175 obserwujących
2282 notki
5284k odsłony
1149 odsłon

„Do broni! Jezus Maryja! Do broni!”

Wykop Skomentuj113

W czwartek 21 listopada po 23.00 Sejm poparł kandydatury Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Wierni żołnierze PiS na początku grudnia trafią do Trybunału.

Mój komentarz:

Słowem sędziami Trybunału Konstytucyjnego będą:

Wulgarna i emocjonalnie niestabilna Krystyna Pawłowicz, która flagę Unii Europejskiej nazwała publicznie szmatą – vide: https://www.youtube.com/watch?v=cvFc1ybRjW0 , a co jeszcze gorsze w odrażająco prostacki sposób obraziła pierwszą damę Republiki Francuskiej panią Brigitte Macron publikując na Twitterze jej roznegliżowane zdjęcie – vide: https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/02/Twitt-Macron_Paw%C5%82owicz.jpg?fbclid=IwAR2SjgfNVfpfMlntDHKQncrAP7-dRQqdBNC3OO9rrfBBrm7SWpLSEy7Vvb0 , które nota bene było fejkiem. To zdjęcie poszło w świat i znajduje się w archiwach wielu placówek dyplomatycznych, - i nikt, nawet Jarosław Kaczyński, - już tego pod dywan nie zamiecie.

Oraz:

Peerelowski aparatczyk o pezetpeerowskim rodowodzie, a także aktywny prokurator stanu wojennego Stanisław Piotrowicz będący twarzą pisowskiej reformy sądowniczej, który jako przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw człowieka zasłynął ze skandalicznego i niezgodnego z Konstytucją procedowania słynnych nocnych posiedzeń rzeczonej komisji obradującej w sprawach związanych z wydarzeniami związanymi z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz projektów pięciu uchwał o stwierdzeniu „braku mocy prawnej” uchwał w sprawie wyboru sędziów TK przez Sejm VII kadencji. A na domiar złego ów bezczelny komuch obrażał publicznie miliony Polaków wykrzykując z trybuny sejmowej szyderczo kpiarskie hasło „Precz z komuną” – vide: https://www.youtube.com/watch?v=54WWPH6CWOs 

No i cóż ja mogę Państwu powiedzieć? Tylko tyle, że urodziłem się pod sam koniec wojny, przeżyłem wszystkie rządy począwszy od Bolesława Bieruta, ale takiej hucpy w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej nigdy dotąd nie widziałem.

Toż to jakiś złowróżbny chichot historii!

Mój Ojciec Akowiec przewraca się w grobie!

Zbigniew Herbert zębami zgrzyta.

Co wy robicie z mojej Polski?

Gdzie jest Prezydent? Do jasnej cholery!

Nie o taką Ojczyznę biłem się z ZOMO w Nowej Hucie!

I aż się chce krzyczeć: "Jezus Maryja! Do broni! Jezus Maryja!"

Posłuchajcie tedy na koniec Hymnu Polski Podziemnej, - jeśli jeszcze coś dla Was znaczy: https://www.youtube.com/watch?v=rWZNwcotTrQ&feature=player_embedded

Mówicie, że przesadzam z afektacją?

Nie sądzę.

Dlaczego?

Bo na naszych oczach niszczy się autorytet kluczowych instytucji państwa, z którego już niebawem zostanie tylko, jak mówił pewien klasyk: "..., ..., i kamieni kupa".

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki i niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Wykop Skomentuj113
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka