169 obserwujących
2188 notek
5142k odsłony
901 odsłon

Ciemna strona mocy władzy dobrej zmiany. Rzecz o "zbrodni kaczyńskiej"

Obrady TK transmitowane przez internet. fot. trybunal.gov.pl
Obrady TK transmitowane przez internet. fot. trybunal.gov.pl
Wykop Skomentuj53

Motto muzyczne: https://www.youtube.com/watch?v=vHSNZK4Je-Y  ("Hava nagila" pol. "Radujmy się". Gwoli przypomnienia wspomnę, że niedawno Kneset obradował (Sic!) - na Wawelu)

Portal internetowy Salon24 newsvide: https://www.salon24.pl/newsroom/1039469,tk-rozstrzygnal-spory-kompetencyjne-na-korzysc-sejmu-i-prezydenta informuje:

TK rozstrzygnął spory kompetencyjne na korzyść Sejmu i prezydenta. Powołania sędziów są wyłączną kompetencją prezydenta RP, a Sąd Najwyższy nie ma prawa nadzoru nad tymi powołaniami - postanowił Trybunał Konstytucyjny ws. sporu kompetencyjnego. Trybunał rozstrzygnął tym postanowieniem spór kompetencyjny pomiędzy Sejmem a Sądem Najwyższym oraz prezydentem a SN…

Mój komentarz:

Prezes i jego drużyna właśnie dokonali konstytucyjnej cofki Rzeczpospolitej do poprzedzających PRL czasów stalinowskich, kiedy zgodnie z postanowieniami konferencji jałtańskiej legitymizacja władzy w Polsce miała się dokonać na drodze demokratycznych wyborów w jak najkrótszym terminie. Do tego czasu rządzić miał Tymczasowy Rząd Jedności Narodowej uznany za legalny rząd polski. Zaś na konferencji poczdamskiej Bolesław Bierut zobowiązał się na piśmie do przeprowadzenia wolnych i nieskrępowanych wyborów na początku 1946 roku. Wybory zostały przeprowadzone w rok później – 19 stycznia 1947 – i sfałszowane przez aparat policyjny (Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego podporządkowane PPR), przy bezpośrednim udziale funkcjonariuszy NKWD, metodami sprawdzonymi we wcześniejszym referendum ludowym (1946).

Jakieś obiekcje?

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum

Szczególnie upokarzającym dla Polaków jest fakt, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego sygnowali niezrównoważona prostaczka Krystyna Pawłowicz - vide: https://www.youtube.com/watch?v=3CDWsrVWDl0 oraz bezczelny prokurator stanu wojennego Stanisław Piotrowicz - vide: https://www.youtube.com/watch?v=54WWPH6CWOs

Właśnie w telewizji pan Sasin ogłosił, że "karty do głosowania są już drukowane"

Czytaj Także:

K. Pasierbiewicz, "koronaprezydent" i "zbrodnia kaczyńska"  - vide:  https://www.salon24.pl/u/salonowcy/1036924,koronaprezydent-i-zbrodnia-kaczynska , gdzie między innymi napisałem, cytuję: "Jeśli Prawo i Sprawiedliwość i jego Prezes wymuszą przeprowadzenie majowych wyborów prezydenckich w wyniku, czego zakazi się i umrze bodaj jeden obywatel Rzeczpospolitej, - to uprawnionym stanie się termin „zbrodnia kaczyńska ”, do którego to określenia zastrzegam sobie prawa autorskie..."


Zobacz galerię zdjęć:

Wykop Skomentuj53
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka