192 obserwujących
2796 notek
6046k odsłon
  703   0

Trzaskowski premierem? Przypomnę tedy, co panu Rafałowi w lipcu ubiegłego roku doradzałem.

"Solidarność" nowej generacji?
"Solidarność" nowej generacji?
Projekt Trzaskowskiego "Campus Polska Przyszłości"

I jeszcze jedna ważna sprawa. Musi Pan dać sygnał Polakom, że w tworzonej przez Pana "Nowej Solidarności" jest miejsce dla Polaków o poglądach zarówno liberalnych, jak konserwatywnych. Musi Pan też jak od zarazy stronić od „życzących Panu dobrze” pośredników i doradców partyjnych. Bo stać Pana na samodzielność, gdyż w kampanii prezydenckiej pokazał Pan, że w przeciwieństwie do skażonego komuną starszego pokolenia potrafi myśleć niezależnie!  A jak się Panu uda, pokaże Pan Europie i Światu, że można skończyć raz na zawsze z Polską zarażoną myśleniem rodem z epoki minionej.

Bo prawda jest taka, że jeśli tylko są środki finansowe, zapóźnienia natury technologiczno gospodarczej można nadrobić w ciągu jednej dekady. Znacznie gorzej natomiast przedstawia się sprawa „przestawiania się” na tak zwane „nowoczesne myślenie”, gdyż zmiany ludzkiej mentalności mają ogromną bezwładność, a co więcej, tempo tych zmian zależy od wieku generacji takim zmianom poddawanych. I trzeba powiedzieć otwarcie, że obecne pokolenie „60 Plus” jest już mentalnie niereformowalne, bądź reformowalne w stopniu poważnie ograniczonym. Bowiem ludzie tej kategorii wiekowej nie są już w stanie dostosować do nienotowanego dotąd przyśpieszenia rozwoju cywilizacji, jakie nastąpiło w ostatnich dwudziestu latach i wciąż następuje.

Te nowe warunki pociągają za sobą konieczność, by ludzie kierujący naszym państwem charakteryzowali się idącym z duchem czasu nowoczesnym myśleniem, kompatybilnym z tempem i specyfiką dokonujących się zmian, a nie ze starymi nawykami, - vide: https://m.salon24.pl/6a138b4a29690adf499c3523dd8cf443,860,0,0,0.jpg . A ten warunek spełnia tylko młode i średnie pokolenia Polaków, które, jak pokazały wyniki wyborów prezydenckich  obdarzyło zaufaniem Rafała Trzaskowskiego, który ma realne szanse stworzenia z tym właśnie młodym pokoleniem "Nowej Solidarności”, wszakże pod warunkiem, że Trzaskowski odetnie całkowicie, powtarzam całkowicie, zarówno od polityków PiS-u, jak Platformy Obywatelskiej.

A jeśli Rafał Trzaskowski „wystraszy” się Donalda Tuska i przychyli się jednak do próby reanimacji Platformy Obywatelskiej, - to z jego nowatorskiego projektu zostanie, że przywołam słowa klasyka: "Ch...j, dupa i kamieni kupa ", a hamująca rozwój naszego państwa wojna między wymieniającymi się władzą Platformą Obywatelską i Prawem i Sprawiedliwością nigdy się nie skończy…”, - koniec cytatu z lipca ubiegłego roku.

Natomiast naszą polską tragedią jest fakt, że Morawiecki z Glapińskim doprowadzili finanse państwa do tak tragicznego stanu, że nikt nie chce zostać premierem po Morawieckim, także Trzaskowski, co działa na korzyść PiS-u. Ale jeśli Trzaskowski docelowo myśli o krajowej prezydenturze, to musi teraz zaryzykować i zawalczyć o stanowisko premiera, jako trampoliny do prezydentury. Bo jeśli tego nie zrobi teraz, to potem już będzie musztarda po obiedzie.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Lubię to! Skomentuj44 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka