166 obserwujących
2118 notek
5000k odsłon
894 odsłony

UWAGA! Nie dajcie się zrobić w konia politykom! Apel do młodych Polek i Polaków

Wykop Skomentuj51

Dlatego młodym Polkom i Polakom organizującym obecnie marsze i protesty klimatyczne chciałbym dać kilka następujących porad:

Nie wchodźcie w żadne związki, bądź układy z partiami politycznymi, bo was ograbią z pomysłów, które ogłoszą, jako swoje, gdyż politycy tylko to potrafią robić dobrze.

Działajcie wyłącznie własnymi siłami i jak od zarazy strońcie od „życzących wam dobrze” „doświadczonych” politycznych pośredników i doradców.

Pokażcie, tak jak pokazała młodzież protestująca przeciw ustawie ACTA, że stać was na samodzielność i wbrew mentalności jajogłowych polityków udowodnijcie, że potraficie myśleć niezależnie i nowocześnie. A, co najważniejsze konsekwentnie kontynuujcie swoje pokojowe protesty tak długo, aż rządzący będą musieli się zacząć liczyć z waszymi postulatami.

A, jak okrzepniecie organizacyjnie, to zorganizujcie własną, niezależną strukturę i  stwórzcie całkiem nowy ruch obywatelski. Natomiast o partii pomyślicie później.

Zaś tym, którzy mi teraz zarzucą, że namawiam młodych Polaków do protestów wyjaśniam, iż nie ma innego wyjścia, bo obecna władza zdaje się być ślepa i głucha na Wasze postulaty w walce ze zmianami klimatycznymi, nie zdając sobie kompletnie sprawy z tego, jak katastrofalne skutki dla nas wszystkich może spowodować rzeczona niestabilność klimatyczna. 

Bo przecież chyba już nikt nie uwierzy, że wasze postulaty zrozumieją pamiętający jeszcze wczesne zaranie jurajskiej epoki dinozaurów politycy partii rządzącej, jak Terlecki, Kuchciński, Lipiński et consortes.

I zaryzykuję tezę, że jeśli PiS się w temacie ochrony naturalnego środowiska nie opamięta, to właśnie te dzieciaki zmiotą ich rząd w następnej kadencji. I tak się chyba skończy, bo nasi rządzący nie mają bladego pojęcia, jak ten temat jest ważny dla młodych i bardzo młodych Polaków. I nie tylko Polaków zresztą.

Do notki dodano już kilkadziesiąt komentarzy w znakomitej większości autorstwa ortodoksyjnych pisowców, którzy komentarze dodali wyłącznie po to, żeby dogryźć autorowi tej notki. W tym były tylko dwa merytoryczne komentarze związane z tematem notki, którym jest śmiertelne zagrożenie mogące być konsekwencją zmian klimatycznych. Z czego płynie prosty wniosek, że ortodoksyjni pisowcy, którzy tak zajadle walczą z mordowaniem dzieci nienarodzonych, mają w nosie to, co stanie się w przyszłości z ich dziećmi i wnukami, - a więc są w pewnym sensie „mordercami” swoich potomków.  I to wcale nie jest żart, proszę Państwa. Tak wygląda ekologiczna świadomość potencjalnych wyborców PiS-u.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Drodzy Goście mojego blogu! Od jakiegoś czasu postanowiłem komentować tylko wpisy Internautów rozumiejących przekaz moich notek i merytorycznie odnoszących się do zawartych w nich treści. Nie znaczy to wszakże, iż nie będę odpowiadał na komentarze krytyczne. Otóż będę, ale pod warunkiem, że będą to komentarze zdroworozsądkowe i napisane w kulturalnej formie, bez napastliwej agresji, a także niezawierające wulgaryzmów, inwektyw i bezzasadnych pomówień. Nie będę tedy już odpowiadał na prostackie zaczepki, zaś komentarze hejterskie, obraźliwe, pretensjonalnie namolne i niedorzeczne, a także niezwiązane z tematem notki, - będę kwitował milczeniem, bądź odnośnikiem do niniejszego post scriptum. Niech sobie ich Autorzy piszą…, ale na Berdyczów. Nie chcę broń Boże nikogo urazić, bądź zlekceważyć, ale mam już swoje lata i szkoda mi zdrowia na przekomarzanie się z ludźmi złej woli, którym z jakichś powodów zależy tylko i wyłącznie na tym, żeby mi dołożyć, oszkalować, zemścić się za coś, bądź przyłapać na kompletnie nieistotnych drobnostkach. Zostawiam sobie wszakże margines możliwości sprostowywania „w kwestii formalnej” komentarzy ewidentnie kłamliwych, fałszywie oszczerczych, bądź insynuujących fakty niezgodne z rzeczywistością. Zastrzegam sobie także prawo blokowania natarczywie namolnych komentatorów. Licząc na okazanie mi zrozumienia pozdrawiam Państwa serdecznie, Krzysztof Pasierbiewicz (Echo24)


Zobacz galerię zdjęć:

Rok 2012. Polska młodzież protestująca przeciw ustawie ACTA
Rok 2012. Polska młodzież protestująca przeciw ustawie ACTA
Wykop Skomentuj51
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo