168 obserwujących
2030 notek
4870k odsłon
2313 odsłon

Panie Prezesie! Herbert przewraca się w grobie!

Wykop Skomentuj204

Notkę tę adresuję pod rozwagę polskich kobiet, na czele z naszą Pierwszą Damą Wielce Szanowną Panią Agatą Kornhauser-Duda

Portal internetowy Salon24 news – vide: https://www.salon24.pl/newsroom/997782,oto-kandydaci-pis-do-trybunalu-konstytucyjnego-piotrowicz-pawlowicz-i-chojna-duch informuje:

PiS przedstawiło kandydatury na sędziów TK. W grudniu 2019 r. kończą się kadencje Piotra Tulei, Marka Zubika i Stanisława Rymara. Obóz rządzący zamierza ich zastąpić trzema politykami: Krystyną Pawłowicz, Stanisławem Piotrowiczem i Elżbietą Chojny-Duch. - Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz i Elżbieta Chojna-Duch kandydatami PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego - ogłosił w poniedziałek Ryszard Terlecki. - Każdy ma prawo, jeśli ma predyspozycje, żeby zasiadać w TK. Nie mam wiedzy na temat kandydatów PiS - komentował Jan Mosiński z PiS. Krystyna Pawłowicz ogłosiła zakończenie kariery politycznej w 2019 roku. Nie wystartowała w wyborach parlamentarnych. Posłanka znana z ostrego języka i niechęci do opozycji zamierza wejść w skład Trybunału Konstytucyjnego. Z wykształcenia jest doktorem habilitowanym nauk prawnych, specjalizuje się w tematyce prawa gospodarczego. - W związku z wystawieniem przez PIS mojej kandydatury na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, zawieszam swą aktywność na Twitterze.  Wszystkim, którzy tu ze mną wymieniali poglądy dziękuję. Wiele się tu nauczyłam. Naszą Ojczyzną jest Polska - skomentowała Krystyna Pawłowicz nominację PiS…

Mój komentarz:

Odniosę się tylko do kandydatury Krystyny Pawłowicz.

Otóż, w lutym br. Krystyna Pawłowicz zamieściła na twitterze roznegliżowane zdjęcie pierwszej damy Republiki Francuskiej pani Brigite Macron z dopiskiem: „Wprawdzie jestem starsza o 2 lata, ale jednak nadal "liceum"...”. I nie ma znaczenia, że to zdjęcie było fejkiem, - ważne jest to, że posłanka na Sejm RP ośmieliła się opublikować to zdjęcia publicznie na twisterze z obraźliwym dopiskiem. 

Oto rzeczone zdjęcie: – podaję tylko adres fotografii, gdyż w żadnym razie bym się tej fotografii upublicznić nie odważył – vide: http://nczas.com/wp-content/uploads/2019/02/Twitt-Macron_Paw%C5%82owicz.jpg

Nigdy, przenigdy nie zrozumiem, jak kobieta kobiecie, powtarzam kobieta kobiecie mogła zrobić tak ohydne świństwo i to na forum międzynarodowym. Gorzej. Że tak paskudnie odrażającego czynu mogła się dopuścić posłanka na Sejm RP, w dodatku z wykształceniem prawniczym. I musicie się Państwo ze mną zgodzić, że tego chamstwa nie da się obronić, gdyż była to arogancja, bezczelność, brak kultury i poszanowania wszelakich wartości i moralno etycznych reguł, a także impertynencja i głupota, - w jednym opakowaniu!

Po tym występku rzeczonej posłanki, Jarosław Kaczyński nie tylko jej za to nie potępił, ale jeszcze sobie z nią w Sejmie zrobił buńczuczne zdjęcie, którym zilustrowałem notkę.

Wciąż jeszcze nie wierzę, że Jarosław Kaczyński rzeczywiście dał przyzwolenie na cynicznie prowokatorską kandydaturę Krystyny Pawłowicz na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. A jeśli to prawda, to nie pozostaje mi nic innego, jak pani Krystynie Pawłowicz i panu Jarosławowi Kaczyńskiemu ten oto wiersz Zbigniewa Herberta zadedykować:

Potęga smaku
To wcale nie wymagało wielkiego charakteru
nasza odmowa niezgoda i upór
mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
Tak smaku
w którym są włókna duszy i chrząstki sumienia

Kto wie gdyby nas lepiej i piękniej kuszono
słano kobiety różowe płaskie jak opłatek
lub fantastyczne twory z obrazów Hieronima Boscha
lecz piekło w tym czasie było jakie
mokry dół zaułek morderców barak
nazwany pałacem sprawiedliwości
samogonny Mefisto w leninowskiej kurtce
posyłał w teren wnuczęta Aurory
chłopców o twarzach ziemniaczanych
bardzo brzydkie dziewczyny o czerwonych rękach

Zaiste ich retoryka była aż nazbyt parciana
(Marek Tulliusz obracał się w grobie)
łańcuchy tautologii parę pojęć jak cepy
dialektyka oprawców żadnej dystynkcji w rozumowaniu
składnia pozbawiona urody koniunktiwu
Tak więc estetyka może być pomocna w życiu
nie należy zaniedbywać nauki o pięknie
Zanim zgłosimy akces trzeba pilnie badać
kształt architektury rytm bębnów i piszczałek
kolory oficjalne nikczemny rytuał pogrzebów

Nasze oczy i uszy odmówiły posłuchu
książęta naszych zmysłów wybrały dumne wygnanie

To wcale nie wymagało wielkiego charakteru
mieliśmy odrobinę niezbędnej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
Tak smaku
który każe wyjść skrzywić się wycedzić szyderstwo
choćby za to miał spaść bezcenny kapitel ciała
głowa

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki i niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Dla mnie, jedynym racjonalnym wytłumaczeniem tej prowokacji zdaje się być opcja, że PiS ma materiały wskazujące na to, że do końca kadencji nie dojadą, - i postanowiono poczynić pierwsze kroki do przygotowania obywateli na wprowadzenie czegoś w rodzaju „stanu wyjątkowego”. Prawdopodobnie chcą wybadać, jak obywatele na tę butną agresję władzy zareagują. Ale przestrzegam, że pan Prezes wraz ze swoim krakowskim "Wachowskim" brzydko i niebezpiecznie się bawią, - bo to się może skończyć na ulicy i znów polska krew może się polać, - a nie muszę chyba dodawać kto tę krew będzie miał na rękach. Rzeczpospolita to nie piaskownica, Panowie!


Zobacz galerię zdjęć:

Wykop Skomentuj204
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka