185 obserwujących
1969 notek
3262k odsłony
2256 odsłon

Kurs udzielania pierwszej pomocy

Wykop Skomentuj168

image

Przed nami sezon urlopowy, wyjazdy w Polskę, mnóstwo nieprzewidzianych zdarzeń. Upalne dni, skoki ciśnienia, duża amplituda tamperatur, a więc i omdlenia. Jak się tego ustrzec ? Jak udzielić pierwszej pomocy ? Mam nadzieję, że niniejszy krótki samouczek z udzielania pierwszej pomocy komuś się do czegoś przyda i pozwoli bezstresowo przebrnąć przez sytuację, o której mowa, czyli przez typowe letnie, będące rezultatem wysokich temperatur, omdlenie

1. Głowę osoby omdlałej odchylamy do tyłu i układamy na miękkim podłożu. Następnie mocujemy do podłoża taśmą klejącą, by zapobiec niekontrolowanym ruchom głowy podczas udzielania pierwszej pomocy. 

2. Przygodnie napotkanej staruszce dajemy 20 gr i w trybie emergency wysyłamy do apteki po amoniak 

image

3. Sprawdzamy tętno i oddech. W przypadku stwierdzenia słabo wyczuwalnego tętna udajemy się do samochodu i wyjmujemy z bagażnika koło zapasowe. 

4. Wykręcamy zaworek ( jeśli pomocy udzielamy przed lotniskiem Brandenburg, będzie to Dunlopventil ) opony bezdętkowej i zakładamy na zawór miękki igielitowy przewód. 

image

5. Po dostarczeniu amoniaku, rozliczamy resztę pieniędzy ze staruszką i wylewamy amoniak na tampon. Tampon mocujemy taśmą klejącą do nosa osoby omdlałej. 

6. Po wyczuciu tętna luzujemy taśmę klejącą na głowie i zaczynamy osobie omdlałej podawać tlen z koła zapasowego. 

7. Po przywróceniu wszystkich funkcji organizmu, podajemy osobie już przytomnej szklankę wody przeznaczoną pierwotnie dla prezydenta Andrzeja Dudy, który nie przyjechał.

Mam nadzieję, że ten krótki, fachowy opis udzielania pierwszej pomocy osobie omdlałej okaże się przydatny podczas urlopowego pobytu w górach, na Mazowszu i nad Bałtykiem, 


Wykop Skomentuj168
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości