205 obserwujących
2119 notek
3715k odsłon
  676   4

Ptaki jednak potrafią latać...

image

Klify w Dover 

Po szalonej, gorącej nocy w Sewilii pora wrócić w rejony chłodniejsze. Na klify w Bempton, wznoszące się ponad 180 m ponad poziom Morza Północnego. Wysmagane wiatrem, po deszczowej nocy nie zaoferują tego samego co poranna, gorąca Sewilla, ale czy można być wszędzie ? 

image

Raz jest się w Andaluzji, a raz w East Riding. 

image

Klify w Bempton 

Orły pokazały, że jednak latać potrafią, więc trudno sobie wyobrazić aby notka była inna niż ornitologiczna. Klify w Bempton to największy rezerwat ptaków w Anglii, z najliczniejszą, ponad 0,5 mln kolonią gniazdujących głuptaków. Rezerwat administrowany przez RSPB, czyli królewskie towarzystwo ochrony ptaków, jedną z największych, brytyjskich organizacji użytku publicznego ( ponad 1 mln członków ) Klify i rezerwat ptaków w Bempton to bardzo popularne wśród miłośników ptactwa miejsce. Rocznie przez bramkę biletową przechodzi ok. 80 tysięcy ludzi z lornetkami i teleobiektywami.

image

Tyle liczb, choć ja nie byłem tam dla liczb. Chciałem zrobić zdjęcie puffinowi, najładniejszemu, choć dość nieporadnemu ptakowi, gniazdującemu w Wielkiej Brytanii. Polska nazwa to maskonur. Niestety trafiłem na porę karmienia i maskonury odleciały sobie gdzieś na pełne morze w poszukiwaniu śledzi. Mimo, że gniazduje ich w Bempton 40 tys. par to nie napotkałem ani jednego. Pech. 

image

Za to głuptaków zatrzęsienie, ale tych pośród ludzi i ptactwa nie brakuje. W Bempton od stycznia do jesieni gniazduje ponad 0,5 mln. Jutro dotrzemy wreszcie do Bridlington. To również bardzo interesujące miejsce. Jednak z innego powodu. 

image


image

Głuptaki 

image


image


image


image


image


image


image


image


image


imageLubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości