224 obserwujących
2243 notki
4010k odsłon
  2558   7

3 lipca 2021. Der Terminator 2 kommt

image


A w filmie polskim, proszę pana, to jest tak: nuda... Nic się nie dzieje.

                                                                                                       inż. Mamoń

Te słowa wypowiedziane przez inżyniera Mamonia dość trafnie oddawały sytuację w polskiej kinematografii przez ponad półwiecze. Oddawały aż do dziś. Od dziś dalej nie wiadomo o co w tym wszystkim chodzi, ale przynajmniej nie ma nudy. Dzieje się. 3 lipca 1991 rok, wejście na ekrany filmu " Terminator 2 " 

3 lipca 2021 - Tusk w wersji 2.0 powraca. Równo trzy dekady od premiery kultowego filmu z Hollywood. Czy ta koincydencja czasowa jest przypadkowa ? 

Oczywiście nie i każdy kumaty czytelnik wie, że wszystko zostało głęboko przemyślane, słowem jest w tym wszystkim polityczna głębia i zamysł. Wyjaśniam. Nie ma w Polsce partii, która lepiej od PO odrobiłaby lekcje z technik pijarowych, stąd właśnie powiązanie pamiętnej rocznicy premiery Terminatora 2 z wejściem Tuska 2.0. To jest ta sztuczka wykoncypowana przez tęgie polityczne głowy z zarządu PO. Dla mnie sprawa jest prosta. Chodzi niewątpliwie o wywołanie efektu synergii poprzez połączenie politycznej inteligencji Tuska, Budki i Kidawy - Błońskiej ze sztuczną inteligencją androidów. Kopacz w tym triumwiracie się nie liczy, bo jako powiązana z epoką dinozaurów ustępuje miejsca. Jeśli jeszcze dodatkowo powiążemy powrót Tuska ze Szwarzeneggerem i faktem kto zarządza siecią kin " Helios " i kto tak naprawdę oddziaływuje w Polsce na wyobraźnię widza to mamy w tej chwili polską politykę pozamiataną. Kaczyński Jarosław w zasadzie powinien w poniedziałek udać się do swojego oddziału ZUS z wypełnionym wnioskiem emerytalnym. Bo dziś wszystko się rozstrzygnie, w tym i przyszłość lidera PiS. 

Bo lider PiS może być tylko jeden i niewątpliwie już wkrótce zostanie nim Donald Tusk... jak i wszystkich pozostałych partii. 

Zatem scenariusz jest bardzo mocny, napisany z talentem i tzw. zębem. Ma tylko jedną słabość, której ja nie kumam, być może dlatego, że nie jestem kumaty. 

Przez dwie dekady wpajano mi, że siedzi na Nowogrodzkiej starzec, który niczym ten gość z wiersza Mandelsztama 

... szturcha wszystkich i złorzeczy

bo

bawi go tych usłużnych półludzików mozół 

A tu masz babo zgrzyt. Przyjechał polityczny komiwojażer huknął słowem na " dwa pudy ciężkim " i chłopcy podkulili ogony za nic mając coś co nazywa się wewnątrzpartyjną demokrcją lub zwykłą ludzką przyzwoitością. Polityczną hardość, godność, szacunek dla samego siebie pomijam bo to terminy dość trudne - dla tego towarzystwa - do zrozumienia

Wprawdzie Budka już raz zapozował w majtkach sugerując widzom kin " Helios " że cojones posiada. Jednak w świetle ostatnich wydarzeń konieczny jest tu cytat z Emila, mojego kolegi z " Rozmów przy wycinaniu lasu " 

- On ma w jajcach wiater 

A na miejscu elektoratu PO i widzów kin " Helios " upewniłbym się najpierw czy Tusk powracający w wersji 2.0 nie ma czasem w bilecie do Berlina  wykupionej opcji FLEX. Bo projekt wcale nie musi się udać. 

image

Lubię to! Skomentuj159 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka