220 obserwujących
2164 notki
3832k odsłony
  2307   6

Rękopis znaleziony w samoloccie

image

Historia z gatunku S - F 

Kiedy 14 - ta fala coronavirusa wygasła i otworzyło się niebo, samoloty natychmiast poderwały do lotu swoje aluminiowe cielska, a kontrolerzy lotów wrócili na wieżę, by pić kawę z aluminiowych kubków i patrzeć w zielonkawe ekrany radarów. Świat zaczął się kręcić. To znak, że powinniśmy gdzieś polecieć bo bilety będą coraz droższe, nie tylko z powodu nadchodzacych świąt ale i z powodu rosnących cen paliw. Byłem wczoraj na najtańszej stacji w mieście, paliwo kosztuje tyle ile rok temu na najtańszej stacji w Norwegii, dlatego na najtańszą stację w Norwegii już nie pojechałem choć mają tam relatywnie tani płyn do spryskiwaczy i dobrego - choć równie drogiego - wędzonego łososia. 

Samoloty z wyjątkiem szybowców ( te akurat tankuje się wodą jedynie w celu wyważenia ) trzeba zatankować, a to kosztuje coraz więcej. Szybowce jako środek lokomocji na razie odrzućmy, jest późna jesień, nie ma już " noszenia " nie polatamy, poza tym nie lecimy na Gran Sasso z biurem podróży " Otto Skorzeny" w odwiedziny do Mussoliniego. Pozostaje samolot klasyczny. Tylko jaką linię wybrać ? Na pewno nie portugalską, bo to europejski lider w dziedzinie zagubionego bagażu, drugie miejsce w tej zaszczytnej konkurencji - tu niespodzianka - British Airways. Nie wiem tylko czy sukces wypracowali sami Brytyjczycy, czy do spółki z Hiszpanami, ponieważ w 2011 roku dokonano fuzji Iberii z British Airways. Takie czasy, trzeba się przeciwstawić Lufthansie, liderowi europejskich przewozów pasażerskich. Czy zawsze nad  Europą musi wisieć jakiś Luft ?

 image

Lizbona Airport 

Z British Airways skorzystać możemy warunkowo tylko wtedy kiedy lecimy z bagażem podręcznym, oni karmią zawsze i dobrze. Nawet wtedy kiedy lecimy 25 minut z Luton do Manchesteru, a jeżeli nie zdążymy zjeść to te panie na pokładzie, one się jakoś specjalnie nazywają, wyleciało mi ze łba, ciśnienie dziś wysokie. Te panie, kelnerki samolotowe zapakują nam nasze kanapki w gustowne woreczki typu " clic- clac " więc wysiadając w Manchesterze mamy już drugie śniadanie gotowe. W przypadku latania liniami, które karmią, żona nie jest nam potrzebna do niczego. Ważną sprawą w przypadku wyboru British Airways jest to, że oferują najlepszą bussines class, ale to chyba nas nie dotyczy.

image

Dokąd lecieć ? Na pewno nie do Oslo, cena butelki " Absoluta " o poj. 700 ml to aż 339,80 NOK, niżej cenione jest carskie samodzierżawie, bo za butlkę Smirnoffa 0,7 l zapłacimy około 309,90 NOK, wiem że szokuje bo to wszak ok 150 PLN po kursie międzybankowym. Przy takiej cenie naprawdę można popaść w abstynencję.

image

Norwegia 69.6492° N, 18.9553° E. Początek czerwca. 

Aby wyjść na swoje najlepiej lecieć do Tokio, wiem że drogo i daleko. Ale litrowa butelka " Absoluta " kosztuje ledwie £ 5,60. Elektronika zaś kosztuje średnio 70% tego co w Londynie. Możemy być naprawdę do przodu. Wódka w Azji jest tania ponieważ jest niepopularna w związku z tym, że bardzo Azjatom szkodzi, oni nie posiadaja genu, który pomaga neutralizować alkohol. Ta ilość alkoholu, która może jedynie wzmocnić i wprawić w dobry nastrój Rosjanina, w tym samym czasie może zabić 4 Chińczyków. Ale i tak przegrają bo proporcje nie są 1 :4 tylko, na korzyść Chińczyków. Wszystkich Chińczyków nie spijesz. 

image

Po powrocie z Tokio, po sprzedaniu towaru, możemy dopiero pomyśleć o jakiejś relaksującej podróży. Mimo, że mamy forsę zarobioną w Tokio, nie szastamy kasą, zachowujemy się racjonalnie, jesteśmy wszak biznesmenami robiącymi interesy na skalę globalną. Gdzie zatem możemy polecieć w Europie? Żadne, Sztokholmy, Paryże, Londyny. To trzy najdroższe miasta w Europie, z resztą co do obejrzenia jest w takim Paryżu ? Wieża Eiffla ? Kupa dwuteowników i tysiące nitów, nawet spawać nie potrafią. U nas w Polsce to każdy głupi umie spawać, nawet Sławomir Nowak, były minister infrastruktury ma uprawnienia spawacza, choć politolog. 

Możemy polecieć do Kiszyniowa, trzy loty w tygodniu z Berlina. To bezapelacyjnie najtańsze miasto w Europie. Możemy równiez wybrać Skopje, tak samo tanie. Doradzam jednak Kiszyniów, ponieważ językiem tam dostępnym jest dialekt rumuńskiego, znając francuski już możemy czytać kiszyniowskie gazety, będac w Skopje i znając albański, który nie jest tak popularny jak francuski, wcale nie mamy gwarancji, że poradzimy sobie z kupnem albańskiej gazety. Na korzyść Kiszyniowa przemawia też fakt, że mamy stamtąd blisko do Budapesztu. A w Budapeszcie są najtańsze kina w Europie, średnia cena biletu to 3 funty 10 pensów. W budapesztańskim kinie pojawi się problem ze zrozumieniem tego co dzieje się na ekranie, ale przy odrobinie szczęścia możemy trafić na film Marty Mesarosz z Janem Nowickim, wtedy wszystko odczytamy z ruchu warg Jana Nowickiego. Tak jak ekspert Gazety Wyborczej na lotnisku Okęcie. To jest łatwe, w ten sposób złapano np. złodziei, którzy przed wojną podpieprzyli kasę Mościckiemu, prezydent taki był, ten to chociaż łeb miał do chemii, tak jak prezydent Komorowski do historii. Z tym, że prezydent Mościcki wiedział, że chemia pisze się przez " ch "

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości