Siukum Balala Siukum Balala
1947
BLOG

Sprawiedliwi...

Siukum Balala Siukum Balala Polityka historyczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 217

image

„Panuje u nas pogląd, że antysemityzm znacznie się wzmógł w okresie wojny, że Polacy w swej większości są zadowoleni z nieszczęścia, które spotkało Żydów w miastach i miasteczkach Polski itp. Uważny czytelnik naszych materiałów znajdzie setki dokumentów świadczących o czymś wręcz przeciwnym. W niejednym sprawozdaniu z miasteczka przeczyta on, jak serdecznie odnosiła się ludność polska do żydowskich uchodźców. Dowiecie się o setkach wypadków, kiedy chłopi w ciągu długich miesięcy ukrywali i dobrze karmili żydowskich uchodźców z okolicznych miasteczek”. – „Notatki z getta” Emanuel Ringelblum Warszawa 1943.

image

6620 Sprawiedliwych wśród Narodów Świata to Polacy. Gdyby we wciśniętym w dolinę Yad Vashem było jeszcze miejsce na kolejne drzewa to w gaju upamiętniającym Sprawiedliwych rosłoby 6620 polskich drzew. ¼ wszystkich drzew w gaju pamięci miałaby korzenie w Polsce. Nie jestem w stanie pojąć pokrętnej, mrocznej logiki ludzi złej woli. Szmalcownicy, szmalcownictwo zjawisko, którego nikt nie neguje nazywane jest polskim udziałem w Holocauście. Ludzie złej woli i manipulatorzy traktują je jako Polaków i Polski współsprawstwo w eksterminacji Żydów, wespół z tymi, których dziś określa się mianem nazistów.

image

Akty islamskiego terroru, które dziś tak spowszedniały jak kaprysy pogody są dziełem wyalienowanych jednostek, których w żaden sposób nie wolno łączyć z islamem i społecznościami muzułmańskimi, które jak wiadomo są społecznościami nastawionymi niesłychanie pokojowo. Holocaust zaś według niektórych ma genezę w chrześcijaństwie, a jeszcze bardziej w polskim - rzekomo żydożerczym - katolicyzmie.

image


image


image


image


image

Podobno antysemityzm wysysamy z mlekiem matki. Z czyjej piersi piło 6620 polskich Sprawiedliwych, nie jestem w stanie dociec. Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka