Blog
Gryzmoły
Siukum Balala
Siukum Balala Jestem człowiekiem
123 obserwujących 1509 notek 2049623 odsłony
Siukum Balala, 10 sierpnia 2017 r.

Nuda jak w polskim filmie

1142 81 1 A A A
Holender z Rynu, ktory rok temu umierał, a dzis ożył.
Holender z Rynu, ktory rok temu umierał, a dzis ożył.

image

Nasz " Staszek " pośród tałckich mgieł 

Żeglowanie po mazurskicj jeziorach, jeśli robione po raz n-ty, jest zajęciem nudnym. Kiedy się wie gdzie jest zatoka Mrówka, Niedźwiedzi Róg, Zatoka Łabap, czy Bramka Seksteńska to wszystko jest wiadome i jest nuda, jak w polskim filmie.

image

Nawet kapitan jest znudzony. 

Ekscytująca jest eksploracja, odkrywanie  miejsc nieznanych, poznawanie nowych pejzaży, czy jak mawiają za Odrą, nowych landszaftów. Jednak raz do roku trzeba na Mazury wyskoczyć, choćby dlatego, że wychował się człowiek nad brzegiem jeziora i ciągnie do wody jak topielca. Dobrze, że nie wychowałem się blisko cmentarza, bo ciągnęłoby mnie na cmentarz i tam załatwiałbym różne  ciemne, cmentarne interesy, jak niektórzy  członkowie Platformy Obywatelskiej. Czasem tylko jeziora zaskoczą, kiedy napotka się burłaków, którzy są niezwykłem reliktem czasów minionych i w dobie powszechnych japońskich, przyczepnych motorków są czymś na co każdy zwróci uwagę. Lud burłaczący przetrwał. Jak długo będą istniały Omegi, on będzie burłaczył.

image


A w ogóle to nuda jest, po trzech dniach pięknej, żeglarskiej pogody dziś niebo nad Nidą płakać zaczęło i jest nuda nad Nidką. Jedynym urozmaiceniem i atrakcją są liczne bary i tawerny, dzięki którym człowiek nigdy nie wie na którym pomoście lub czyim pokładzie przyśnie. Wśród tej powszechnej nudy jest to jakieś urozmaicenie


image

Dlatego naprawdę nie mam o czym pisać. Jeżeli nie przestanie padać to przyjdzie mi na tym blogu  snuć gawędy z szuwar, których uzbierało się całkiem sporo. Na razie ruszamy na Ruciane, bo jest  deszcz i jest nuda. Jak w polskim filmie. 

image
Ryn w pełnej krasie 

Opublikowano: 10.08.2017 11:41. Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 19:30.
Autor: Siukum Balala
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Map

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Pamiętam i znam jedną i drugą i te włoską i te de la Concepcion
  • Oj nie, nasz teatralny Robur to było cacko, miał niezależne ogrzewanie, w terenie, po...
  • No to polecam hiszpańskie sygnalizatory. Tam ludek na sygnalizatorze idzie sobie i w miarę jak...

Tematy w dziale Rozmaitości