185 obserwujących
1971 notek
3268k odsłon
3262 odsłony

Zabójcza, rodzinna tradycja

Wykop Skomentuj288

image

Shafilea Iftikhar Ahmed

Powodem powstania tej notki jest notka naszego kolegi skrywającego się pod nickiem GenekX. Stawia w notce kolega Gienek tezę absurdalną, by nie powiedzieć chorą projekcję, że przyczyną bulwersujacej zbrodni w Mrowinach było ni mniej ni więcej tylko czułe, pełne rodzicielskiej troski wychowanie, sprawcy zbrodni. Z czymś podobnym, z tego typu interpretacjami ja nigdy wcześniej się nie spotkałem. To jest tak niedorzeczne i nonsensowne, że przejść obojętnie wobec czegoś podobnego się nie da.

Oto próbka Gienkowej " ekspertyzy "

Okazało się w zeszły czwartek, że takie typowe dla polskiej tradycji czułe wychowanie syna przez matkę może spowodować zakochanie się młodego człowieka w kimś na jej podobieństwo i to miłością zaborczą i zbrodniczą. Nie mówię, że takiego wychowania w ogóle nie powinno być, ale być może udział w tej zbrodni miało także apoteozowanie u nas rodziny, bezkrytyczne do niej podchodzenie.

Po głębszym jednak zastanowieniu się, po przeszukaniu w mojej pamięci podobnych zdarzeń doszedłem do wniosku, że w Gienkowej tezie może być jednak jakieś ziarenko prawdy. Życie rodzinne, troska rodziców o dzieci bywa czasem zabójcza. Doświadczyła takiej troski 17 - letnia Shafilea Iftikhar Ahmed z Warrington, której porzucone, rozczłonkowane ciało znaleziono nad rzeką Kent w Cumbrii, w lutym 2004 roku. Głównymi podejrzanymi w sprawie zaginięcia i śmierci Shafilei Ahmed byli jej rodzice, Iftikhar i Farzana Ahmed. Jednak z braku dostatecznych dowodów, z powodu dekompozycji ciała i niemożności ustalenia przyczyny śmierci, zostali zwolnieni, bez postawienia w stan oskarżenia. Przełom w sprawie nastąpił dopiero w sierpniu 2010 roku, kiedy siostra zamorodowanej, Alesha zeznała na policji, że Shafilea została zamordowana przez ojca za nieposłuszeństwo i odrzucenie zaaranżowanego w Pakistanie małżeństwa, a także za nazbyt wyzywającą " westernizację " stylu życia. Mordu - z użyciem foliowego worka - dokonano w domu rodzinnym Shafilei, w obecności matki, dwóch sióstr i brata. Obecność rodzeństwa, ich asysta w tzw. mordzie honorowym, miała być dla nich lekcją, czym kończy się nieposłuszeństwo wobec rodziców i rodzinnej tradycji.

W tym kontekście z tezą Gienka X zgodzić się muszę : życie w warunkach nazbyt tradycyjnej rodziny bywa czasem zabójcze.

https://www.salon24.pl/u/genekx/964532,gdyby-jej-matka-do-polski-nie-wrocila-kristina-by-zyla

Wykop Skomentuj288
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo