Blog
Smocze Opary
Smok Eustachy
Smok Eustachy Smokiem
22 obserwujących 438 notek 441521 odsłon
Smok Eustachy, 27 marca 2017 r.

Durna Wolta

1939 203 2 A A A

Oczywistym było od początku, że jakaś kontrola orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego być musi. Kwestią dyskusyjną pozostawał tylko zakres tej kontroli. I jej forma. Tymczasem tamci nawijali, że nie może kontroli być żadnej. A jak ktoś weźmie wystruga pieczątkę z ziemniaka, wypisze se orzeczenie i prześle rządowi do wydrukowania to co? Jest cały szereg nieprawidłowości, które owo orzeczenie mogą uczynić wątpliwym.

Profesory Zoll, Chmaj, prezes Rzepliński etc, etc najpierw kłapały, że ostateczne orzeczenie Trybunału jest ostateczne. Kłapały tak do momentu zakończenia kadencji prezesa Rzeplińskiego. Potem, jak w Trybunale rozpanoszyło się pisiorstwo nagle się im odmieniło. To jest traktowanie społeczeństwa na swój obraz i podobieństwo. Jak przygłupów traktują. Taki zwrot opinii o 180 stopni w zależności od tego, kto ma większość nie pozwala  traktować ich poważnie. Teraz sędzia Żurek błyszczy opinią.

Są tu możliwe interpretacje różne: raz, ze im odwaliło kompletnie i kaczofobiczną obsesję uskuteczniają nie zwracając uwagi na skutki. Dwa, że liczyli na szybki upadek reżimu kaczystowskiego: osiem milionów lemingów wyjdzie na ulicę i obali znienawidzonego Kaczora, gdyż jest on Kaczorem. I postawili na taki rozwój sytuacji nie oceniając jego realności i nie szukając alternatywy. Rysiek wychodził z przesłaniem, że możliwy jest kompromis z PiS jeśli Kaczyński spełni ich wszystkie żądania, czyli dopuści tych trzech rzekomych sędziów wybranych na lewo przez poprzednią kadencję. A jak nie to co? Poskarży się Timmermansowi? I co? Juncker z rozpaczy się rozpił biedaczyna i czyja to wina? Tyle narobili.

Wiadomo było od początku, kiedy się kończy kadencja Rzeplińskiego i że będzie ciężko powstrzymać pisiora przed wykorzystaniem tego. Ostatni bastion obozu kaczofobicznego padł. Zaniedbali tamci przekaz ideowy. Przekaz ten oświeciłby Naród, dlaczego akurat Trybunał Konstytucyjny ma być w rękach obozu kaczofobicznego a nie kaczystowskiego? Mi tego nikt nie tłumaczył na pewno. Tamci mieli tyle czasu trybunał to teraz niech ci też se go potrzymają. Należy się, nie?

Jest jeszcze możliwość, ze w ogóle mają oni ów trybunał gdzieś, a interesuje ich tylko podgrzewanie nastrojów antykaczystowskich pod jakimkolwiek pozorem. W sensie - pompowanie fanatyków. Ale taką metodą Kaczora nie obalą. W końcu ludzie zmęczeni takim pieniactwem stwierdzą, że niechby już PiS wziął sobie ten trybunał i te sądy. Jeśli dzięki temu skończy się zamęt i zapanuje spokój. Nawet niech se tam zapuszkują, kogo trzeba. Na niewinnego nie trafi na pewno. 

II


Znany prof Kamil Zaradkiewicz na swoim Tłiterze nawrzucał różności, ilustrujących mój wywód. I tak:

image
https://twitter.com/zaradkiewicz/status/846127568319385601


2.
image
imageimageimageimageimageimage

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Kilka zdań wyjaśnienia:

1. Mam chwilowo dość kłapania bredni o niewyszkolonej załodze.

2. Mam chwilowo dość kłapania bredni o Sasinie.

3. Mam chwilowo dość kłapania bredni o Kaczafim wysyłającym brata.

Kwestie te są omówione po wielokroć i obecnie wypisywanie pierdół na te tematy szczególnie przez trolle w stylu Chirla, etc etc musi być traktowane jako wrzutki. Będę kasował bez ostrzeżenia.

4. Zabanowanych odbanuję jak mi przyjdzie ochota.

5. Maskirowce mówimy nie ale nie banujemy, przynajmniej na razie. Szczególnie nie banujemy Piko bo z A-Temem kto wie?

Jak jakiś troll chce dyskutować na w/w tematy to niech zrobi wpis u siebie.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • no zobaczymy, Na razie nie wyglada to interesująco
  • Jassne: https://www.youtube.com/watch?v=jJmJ-Ig_S_M
  • bo PiS nie przestrzega tych regul.

Tematy w dziale Polityka