3 obserwujących
269 notek
371k odsłon
357 odsłon

Piłkarz Wisły Płock choruje na koronawirusa. Co dalej z inauguracją PKO Ekstraklasy?

Jeden z piłkarzy Wisły Płock zmaga się z koronawirusem. Fot. Facebook/Wisła Płock
Jeden z piłkarzy Wisły Płock zmaga się z koronawirusem. Fot. Facebook/Wisła Płock
Wykop Skomentuj10

Zdiagnozowano pierwszy przypadek zakażenia COVID-19 wśród piłkarzy z najwyższej klasy rozgrywkowej w polskiej lidze. Sztab Wisły Płock przeprowadził nieplanowane testy na koszt klubu. Jeden zawodnik uzyskał wynik dodatni, a cała drużyna została odesłana na tygodniową kwarantannę. 

Sezon 2019/2020 udało się dograć do końca, mimo pandemii koronawirusa. Mistrzem kraju została Legia Warszawa, a zdobywcą Pucharu Polski Cracovia. PZPN i władze Ekstraklasy S.A. obawiały się zakażeń wśród zawodników, które zniweczą plan powrotu rozgrywek. Pierwszy przypadek zainfekowania koronawirusem w PKO Ekstraklasie odnotowano w Wiśle Płock. 

- Po zakończeniu okresu urlopowego członków 1. drużyny Wisły Płock, klub z własnej inicjatywy sfinansował badania wymazowe dla wszystkich zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego. Wynik testu jednego z zawodników okazał się być pozytywny. Po konsultacjach z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku oraz komisją medyczną PZPN nie będą prowadzone treningi grupowe pierwszego zespołu. Wyniki pozostałych członków drużyny są negatywne - czytamy w oświadczeniu zarządu "Nafciarzy". 

Klub z Płocka odwołał zgrupowanie piłkarzy w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie mieli się przygotować do sezonu ligowego 2020/2021. - W najbliższych dniach odbędą się ponowne badania wymazowe całej przebadanej grupy. Po otrzymaniu wyników będą podejmowane kolejne kroki zgodne z zaleceniami PSSE w Płocku oraz komisją medyczną PZPN - dodano w komunikacie. 

Według źródeł Onetu, działacze Wisły Płock zamierzają naciskać na PZPN, by przełożyć rozegranie pierwszych kolejek w rozgrywkach PKO Ekstraklasy i meczów pucharowych. Wstępnie drużyna rozpocznie sezon ligowy 23 sierpnia od starcia z beniaminkiem, Stalą Mielec. 

GW

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości