Radość kapitana i napastnika reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego po strzeleniu gola. PAP/Leszek Szymański

Eliminacje piłkarskich mistrzostw świata. Mecz Polska-Albania

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
Mecz grupy I eliminacji piłkarskich mistrzostw świata.

Polska-Albania: 4:1

Aktualizacja: 22:36

Polska prowadzi z Albanią 4:1 w 89. minucie rozgrywanego w Warszawie meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Ostatniego gola dla biało-czerwonych zdobył rezerwowy Karol Linetty.

Polska - Albania 4:1 w 89. minucie.

Bramka: dla Polski - Robert Lewandowski (12-głową), Adam Buksa (44-głową), Grzegorz Krychowiak (54), Karol Linetty (89); dla Albanii - Sokol Cikalleshi (25).

Polecamy:

Białoruscy pogranicznicy spychają migrantów w stronę Litwy. Litwini pokazali nagranie

Beata K., wokalistka Bajm, przeprosiła. „Wiem, że was zawiodłam”

Aktualizacja: 22:01

Polska prowadzi z Albanią 3:1 w 54. minucie rozgrywanego w Warszawie meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Prowadzenie biało-czerwonych podwyższył Grzegorz Krychowiak, któremu po indywidualnej akcji piłkę wyłożył Robert Lewandowski.

Polska - Albania 3:1 w 54. minucie.

Bramka: dla Polski - Robert Lewandowski (12-głową), Adam Buksa (44-głową), Grzegorz Krychowiak (54); dla Albanii - Sokol Cikalleshi (25).

Aktualizacja: 21:35

Polska prowadzi z Albanią 2:1 po pierwszej połowie rozgrywanego w Warszawie meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Gole dla biało-czerwonych uzyskali Robert Lewandowski, który zdobył 70. bramkę w drużynie narodowej, oraz debiutujący w niej w czwartek Adam Buksa.

Polska - Albania 2:1 do przerwy.

Bramki: dla Polski - Robert Lewandowski (12-głową), Adam Buksa (44-głową); dla Albanii - Sokol Cikalleshi

„Stan wyjątkowy? Wygląda jakby chodziło o to, by usunąć z granicy dziennikarzy”

Śpiewak: Gwiazda TVN24 nie przeczytała żadnej książki o transformacji i liberalizmie

Jarosław Gowin w Salonie24: Nowa centroprawica ma ofertę nawet dla 20-30 proc. wyborców

Tusk: Za obsesje Kaczyńskiego płacą wszyscy Polacy

Równouprawnienie w Polsce? Kobiety trzy razy rzadziej niż mężczyźni pojawiają się w mediach

Aktualizacja: 21:15

Polska remisuje z Albanią 1:1 po 25 minutach rozgrywanego w Warszawie meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Wyrównanie dla gości uzyskał Sokol Cikalleshi. Wcześniej gola dla biało-czerwonych zdobył Robert Lewandowski.

Polska - Albania 1:1 w 25. minucie.

Bramka: dla Polski - Robert Lewandowski (12-głową); dla Albanii - Sokol Cikalleshi (25).

Aktualizacja: 21:02

Polska prowadzi z Albanią 1:0 po 12 minutach rozgrywanego w Warszawie meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Gola zdobył Robert Lewandowski. To jego 70. trafienie w 123. występie w drużynie narodowej, której po raz 62. jest kapitanem.

Polska - Albania 1:0 w 12. minucie.

Bramka: Robert Lewandowski (12-głową).

Mecz Polska-Albania

Trenerzy reprezentacji Polski i Albanii - Paulo Sousa i Edoardo Reja - ogłosili składy, w jakich obie drużyny rozpoczną o godz. 20.45 w Warszawie mecz grupy I eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. W ekipie bialo-czerwonych debiutantem jest napastnik Adam Buksa.

Kapitan Robert Lewandowski zagra po raz 123. w kadrze narodowej.

Polacy zaczęli kwalifikacje MŚ 2022 od marcowych spotkań: z Węgrami na wyjeździe (3:3), Andorą u siebie (3:0) i Anglią na wyjeździe (1:2).

Składy:

Polska: 1-Wojciech Szczęsny - 18-Bartosz Bereszyński, 15-Kamil Glik, 5-Jan Bednarek, 13-Maciej Rybus - 7-Kamil Jóźwiak, 10-Grzegorz Krychowiak, 16-Jakub Moder, 21-Przemysław Frankowski - 14-Adam Buksa, 9-Robert Lewandowski (kapitan)/

Albania: 1-Etrit Berisha (kapitan) - 18-Ardian Ismajli, 6-Berat Djimsiti, 15-Marash Kumbulla - 4-Elseid Hysaj, 7-Keidi Bare, 8-Klaus Gjasula, 22-Amir Abrashi, 10-Rey Manaj, 20-Lorenc Trashi - 16-Sokol Cikalleshi.

Sędzia: Maurizio Mariani (Włochy).

Debiut Buksy

25-letni napastnik Adam Buksa rozpocznie w podstawowym składzie mecz z Albanią w eliminacjach mistrzostw świata. Będzie to debiut piłkarza amerykańskiego New England Revolution w reprezentacji Polski.

Buksa, który w obecnym sezonie ligi MLS uzyskał już 10 goli, będzie partnerem w ataku Roberta Lewandowskiego. Ten reprezentacyjną koszulkę założy po raz 123., czym śrubuje krajowy rekord. Snajper Bayernu Monachium po raz 62. będzie kapitanem biało-czerwonych.

Lewandowski dotychczas zdobył już 26 goli na PGE Narodowym, gdzie o godz. 20.45 rozpocznie się spotkanie z Albanią.

Pozostałe dziewięć miejsc w jedenastce desygnowanej do gry przez selekcjonera Paulo Sousę zajęli piłkarze, którzy uczestniczyli latem w nieudanych mistrzostwach Europy.