Piłkarka oskarżona o to, że nie jest kobietą. Chcą zbadania jej płci

BabaGol / Twitter
BabaGol / Twitter
Piłkarska federacja Jordanii oczekuje nietypowego śledztwa od Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej (FC). Jordańscy działacze mają wątpliwości do płci bramkarki reprezentacji Iranu i chcą, aby zweryfikowano jej płeć. Oba zespoły grały niedawno w eliminacjach Pucharu Azji Kobiet. Iran zwyciężył po rzutach karnych 4-2.

Piłkarka oskarżona o ukrywanie prawdziwej płci

Jordańska federacja zwróciła się do Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej (AFC) o wszczęcie śledztwa w celu zweryfikowania płci bramkarki reprezentacji Iranu. Obie drużyny spotkały się w eliminacjach Pucharu Azji kobiet. Wygrały po rzutach karnych zawodniczki Iranu 4-2.

Zwycięstwo w meczu rozegranego 25 września reprezentacji Iranu zapewniła irańska bramkarka Zohreh Koudaei, która obroniła dwa rzuty karne. Jednak federacja Jordanu najwyraźniej nie może pogodzić się z porażką i wytoczyła nietypowy zarzut wobec przeciwników.

Czytaj też: Mecz Polska-Węgry. Relacja

Książę Ali Ben al-Hussein, prezes federacji jordańskiej, opublikował na Twitterze list z prośbą o weryfikację płci Koudaei. W odpowiedzi selekcjonerka reprezentacji Iranu Maryam Irandoust nazwała oskarżenia "fałszywymi", wynikającymi z "niezaakceptowania porażki" i podkreśliła, że Iran jest gotowy dostarczyć każdy dokument wymagany przez AFC.

Według brytyjskiej wikipedii Zohreh Koudaei ma 32 lata.


AFC odrzuciła wniosek o przeprowadzenie śledztwa.

Puchar Azji kobiet zostanie rozegrany w dniach 20 stycznia do 6 lutego, a gospodarzem turnieju będą Indie. (PAP)


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport