Błachowicz już w ten weekend wraca do oktagonu UFC

Jan Błachowicz zmierzy się z Aleksandarem Rakiciem na UFC Fight Night. Źródło: Twitter/JanBlachowicz
Jan Błachowicz zmierzy się z Aleksandarem Rakiciem na UFC Fight Night. Źródło: Twitter/JanBlachowicz
Kibice polskiego MMA czekali na ten powrót ponad pół roku. Jan Błachowicz wraca do oktagonu UFC, gdzie już w tą sobotę zmierzy się z mocnym Austriakiem Aleksandarem Rakiciem. Wielu ekspertów uważa, że walka wieczoru gali UFC Fight Night jest eliminatorem do pojedynku o mistrzostwo wagi półciężkiej.

"Cieszyński Książę" swój ostatni pojedynek w federacji Dana White stoczył 30 października 2021 roku. Na numerowanej gali UFC 267 przegrał przez duszenie za pleców z Gloverem Teixeira. Błachowicz stracił wtedy pas wagi półciężkiej, który zdobył we wrześniu 2020 roku. Tym samym przerywając passę pięciu zwycięstw z rzędu w największej organizacji MMA na świecie.

Będzie to walka kickbokserska 

Zawodnik, który na codzień trenuje w Warszawskim Centrum Atletyki do walki przygotowuje się ze swoimi trenerami Robertem Joczem i Robertem Złotkowskim. Od jakiegoś czasu do jego teamu dołączyła również psycholożka Daria Albers, która dba o kondycję mentalną zawodnika.

– Rozszerzyłem sztab trenerski o jedną osobę. To Daria Albers, trener mentalny. Sama uprawiała sporty walki, miała spore osiągnięcia. Dobrze zna ten świat i wie, jak funkcjonuje zawodnik. A ja sam zwyczajnie stwierdziłem, że w życiu i karierze doszedłem do takiego etapu, w którym taka osoba się przyda – mówił Błachowicz w wywiadzie z Przeglądem Sportowym.

Robert Jocz w rozmowie z Polsatem Sport zapowiedział, że pojedynek Janka z Rakiciem będzie głównie walką kickbokserską. 

– To będzie walka głównie kickbokserska. To nie jest żadna tajemnica. Jednak, tak jak w każdej walce, jeśli nadarzy się okazja do parteru, to oczywiście będą sprowadzenia – powiedział trener. 

Karta walk i gdzie oglądać UFC Fight Night?

Oprócz walki wieczoru z udziałem Jana Błachowicza w sobotnią noc kibice będą mogli zobaczyć również inny ciekawie zapowiadający się pojedynek. Ryan Spann zmierzy się z Ionem Cutelabą. Mołdawski "Hulk" stanie przed szansą awansu do czołowej "15" kategorii półciężkiej.

Karta główna:

 • 205 lb: Jan Błachowicz (28-9) - Aleksandar Rakić (14-2)
 • 205 lb: Ryan Spann (19-7) - Ion Cutelaba (16-6-1, 1 N/C)
 • 135lb: Davey Grant (11-6) - Louis Smolka (17-8)
 • 125 lb: Katlyn Chookagian (17-4) - Amanda Ribas (11-2)
 • 155 lb: Frank Camacho (22-9) - Manuel Torres (12-2)
 • 125 lb: Jake Hadley (8-0) - Allan Nascimento (18-6)

Karta wstępna:

 • 125 lb: Viviane Araujo (10-3) - Andrea Lee (13-5)
 • 155 lb: Michael Johnson (19-17) - Alan Patrick (15-3, 1 N/C)
 • 115 lb: Virna Jandiroba (17-3) - Angela Hill (13-11)
 • 125 lb: Tatsuro Taira (10-0) - Carlos Candelario (8-1)
 • 185 lb: Nick Maximov (8-0) - Andre Petroski (7-1)

Gala UFC Fight Night: Błachowicz vs. Rakić rozpocznie się w nocy z soboty na niedziele czasu polskiego o godzinie 1:30. Kartę wstępną będzie można obejrzeć w eFortuna.pl oraz UFC Fight Pass. Karta główna będzie natomiast transmitowana w w Polsat Sport od godziny 4:00.

MP

Czytaj dalej:Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport