Artur Rumpel Artur Rumpel
3884
BLOG

Czy to będzie koniec kariery politycznej Szymona Hołowni i jego partii?

Artur Rumpel Artur Rumpel Polska 2050 Obserwuj temat Obserwuj notkę 32

Polska 2050 Szymona Hołowni nie chce iść do eurowyborów razem z Koalicją Obywatelską. Chcą iść albo jako Trzecia droga z PSLem albo sami. Jeżeli pójdą sami, to będzie to koniec marzeń Hołowni o prezydenturze. Szkoda. Bo pakt KO+TD mógłby zdobyć ponad 50%, co by miało efekt mrożący. Jeśli Polska 2050 pójdzie sama a PSL razem z KO, to partia Hołowni idąc samodzielnie uzyska wynik jednocyfrowy i się zmarginalizuje. Może nawet przegrać z Konfą, a niewykluczone, że i z Lewicą, a to marginalizację pogłębi.


Zbiega się to z żądaniem oddania prze Lewicę jednego ministerstwa Trzeciej Drodze. Ja w tej sytuacji radziłbym Lewicy, aby odwlekła odpowiedź do eurowyborów. Bo po nich sytuacja może być zupełnie inna niż teraz. 

Urodziłem się w Rybniku 22 kwietnia 1975. Ukończyłem I Liceum Ogólnokształcące w Wodzisławiu Śląskim (1994), Wydział Farmaceutyczny w Sosnowcu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (1999) oraz Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2004). Jestem więc z wykształcenia farmaceutą i... no właśnie i kim? Do niedawna zawsze pisałem, ze etnologiem, teraz jednak, patrząc na zakres moich dociekań muszę stwierdzić, że akcenty mi się przesunęły w kierunku antropologii kulturowej. Nie zajmuje się bowiem kultura ludową, ani samymi tylko kulturami niemasowymi, ale zróżnicowaniem kultur z uwzględnieniem kultury masowej. Tak więc wychodzi , ze jestem antropologiem kulturowym. Mam wspaniałą rodzinę - żonę i dzieci. Od lat nieregularnie publikuję w czasopismach naukowych i profesjonalnych (ALBOalbo, Konteksty, Panacea, Uniwersytet Kulturalny, Puls Farmacji, Bez Recepty, Lek w Polsce), społeczno - politycznych (Najwyższy Czas, Opcja na Prawo, Pro Fide Rege et Lege, Rojalista - Pro Patria), religijnych (Przewodnik Katolicki) i lokalnych (U Nas, Nowiny Wodzisławskie) oraz na licznych stronach internetowych. Mam też na koncie dwie wydane książki- "Religia w Polsce" (2010) oraz "Ludzie i religie w Polsce" (2012). Od kilku lat skupiam się na prowadzeniu blogów i szukam wydawców dla kolejnych książek. O kulturze piszę pod adresem https://svetomir.home.blog/, tu zaś piszę o polityce. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka