31 obserwujących
496 notek
581k odsłon
  874   4

Jarosław Kaczyński i geopolityka

Jestem przekonany, a przekonanie moje jest silne jak obrona Głogowa,że Jarosław Kaczyński to patriota pierwszej próby, a Polskę kocha jak matkę! To dla mnie pewnik, tak jak pewnikiem jest dla mnie to, że Donald Tusk to matacz i człowiek o poglądach takich, które w danej chwili potrzebne mu są aby powrócić do władzy, relatywizujacy werbalnymi sztuczkami i pospolitymi kłamstwami swoje polityczne " osiągnięcia". Tusk to jedna z wielu zmiennych w obecnym, wielkim geopolitycznym równaniu, jakie musi rozwiązać Jarosław Kaczyński. Równanie to nazywa się podmiotowość Polski, a jego skomplikowanie jest prawie nie do ogarnięcia.

Inne niewiadome owego polskiego równania geopolitycznego to nasi geograficzni sąsiedzi, zwłaszcza Rosja i Niemcy oraz cała Unia Europejska. Inną ważną zmienną są Stany Zjednoczone, a za nimi Chiny ich wzajemna opozycja i miejsce Polski w relacjach z nimi. Ważnymi niewiadomymi są covid oraz zjawiska kulturowe dotyczące kościoła, obyczajowości i nowych trendów  społecznych.  Są jeszcze gospodarka i media, które z pozostałymi zmiennymi tworzą układ matematyczny godny Einsteina.

Na szczęście, czynnikiem ułatwiającym rozwiązanie owego szalonego układu zmiennych są okoliczności polityczne i wydarzenia losowe mogące wpływać na całe równanie. Wojna Ameryki z Chinami, konflikt izraelsko irański, napaść Rosji na Ukrainie, czy choćby to, co obecnie dzieje się na granicy polsko białoruskiej mogą spowodować, że wiele zmiennych przestanie nimi być, a równanie uprości się do przewidywalnych wartości. Także wydarzenia nieprzewidywalne, całkowicie losowe wpłynąć mogą na geopolityczne rozdanie. Wyobraźmy sobie stumetrową fale tsunami pędzącą po Morzu Północnym w kierunku Niemiec. Skutki czegoś takiego stawiają całą geopolitykę na głowie ...

Jeśli zamierzamy się jednak zabrać za rozwiązywanie owego równania, a raczej zamierza to zrobić Jarosław Kaczyński, to z pewnością wie, że niczego nie da się zrobić jeśli nie posiada się solidnej bazy i  trzeba odwracać się w obawie przed działaniami wewnętrznej, piątej kolumny. A, że taka istnieje udowodniła i udowadnia nadal opozycja totalna pod wodzą Tuska zaogniając sytuację na granicy i prowadząc fałszywą narrację o muzułmańskich emigrantach na granicy polsko- białoruskiej, taką samą jaką uprawia Moskwa i Mińsk.

Lubię to! Skomentuj41 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka