Blog
wróg ludu
Tomasz Sakiewicz
Tomasz Sakiewicz redaktor naczelny Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie
287 obserwujących 613 notek 1505563 odsłony
Tomasz Sakiewicz, 29 marca 2017 r.

Przygotujmy się na 10 kwietnia

2192 53 0 A A A


Jestem przekonany, że ekipa rządząca zbliża się do momentu, w którym będzie mogła ujawnić znaczną część informacji dotyczących przyczyn tragedii w Smoleńsku. Polskie państwo jest już na to w pewnym stopniu przygotowane. Wymieniono kierownictwo służb specjalnych, zdecydowaną większość dowódców armii, Policji, zaczęły się też poważne zmiany w sferze dyplomatycznej. Nie bez znaczenia jest też fakt, że na terenie Polski stacjonują tysiące amerykańskich żołnierzy, a nasza armia zwiększa gotowość do obrony kraju. Co to ma wspólnego z tragedią smoleńską? Nie trzeba mieć wielkiej wyobraźni, żeby przewidzieć, co  stanie się w momencie ujawnienia niekorzystnych dla Moskwy dowodów. Wojna nam nie grozi, ale histeryczne akcje sabotażowe w polityce, gospodarce, infrastrukturze państwa – raczej na pewno. Pomijam fakt, że Putin za parę miesięcy organizuje ogromne manewry na Białorusi.


Widać już, jak będzie wyglądało rozliczanie odpowiedzialności Donalda Tuska za tragedię i tuszowanie śledztwa. Niemcy zrobiły, co mogły, by schować go za zasłoną europejskich instytucji. Bez wsparcia społecznego, a wręcz ogromnej presji społecznej, rząd będzie musiał zderzać się z medialno-dyplomatyczną ścianą, która ma za zadanie paraliżować działania organów państwa.  Najgorsze, co mogłoby się wydarzyć, to postawienie władzy przed dylematem: bieżący interes państwa czy pełne ujawnienie winnych śmierci naszej elity? Dlatego niezbędne jest dzisiaj wsparcie społeczne dla wszystkich, którzy przyczyniają się do śledztwa. Wzmożone ataki na Jarosława Kaczyńskiego czy Antoniego Macierewicza  utrudniają ich aktywność w sprawie Smoleńska.


Nasza obecność w Warszawie 10 kwietnia powinna nie tylko służyć upamiętnieniu poległych w Smoleńsku, lecz także wesprzeć tych, którzy walczą o prawdę.


Apeluję do wszystkich klubów i czytelników o masowe stawienie się tego dnia w Warszawie. Przekażcie ten apel swoim krewnym i znajomym. Organizujcie wspólne wyjazdy. Ważne jest też, by każdy klub miał własny baner. Bardzo często media pomijają Waszą obecność, a teraz będzie ona dowodem solidarności. Do 10 kwietnia zostało kilkanaście dni. Dobrze je wykorzystajmy.


Tekst pochodzi z najnowszego tygodnika "Gazeta Polska" nr 13/2017 z dn. 29.03.2017 r.

 


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

autor Bajek dla Marysi i Alicji, współautor książek Układ i Flaki z nietoperza oraz Partyzant wolnego słowa. www.gazetapolska.pl www.niezalezna.pl ur.31.12.1967. w latach osiemdziesiątych działał w ruchu Oazowym i Muminkowym opiekujacym się dziećmi z upośledzeniem umysłowym. Uczestnik organizacji opozycyjnych, w tym kosnpiracyjnych struktur w liceach na warszawskim Żoliborzu, Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, NZS wydział psychologii. Współpracownik ukazujacych się w drugim obiegu "Słowa Niepodległego" i "Wiadomości Codziennych". W 1989 r. wspólzałozyciel ZChN. Wycofał się z polityki w 1991 i zajął dziennikarstwem. 1991-1992 dziennikarz "Nowego Świata", 1992 założyciel "Gazety Polskiej", następnie wieloletni szef działu ekonomicznego, a potem krajowego. Od 2005 r. redaktor naczelny. Prowadził wiele audycji w Polskim Radiu i TVP, w tym "Pod prasą, "Rozmowy Jedynki", "Trójka po trzeciej". Od 2011 red. nacz. Gazety Polskiej Codziennie, współzałożyciel Telewizji Republika.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @MIKKER Wypisuje Pan kompletne bzdury. Żaden Solorz niczego nam w programie nie zarzuca. A...
  • @PYZOL Nie wiem do Kogo Pani zwracała się z pytaniem o problemy techniczne. Generalnie staramy...
  • @Ufka Niestety nie było nawet cienia szansy. Próby załatwienia spotkania przez osoby zaufane...

Tematy w dziale Polityka