Blog
wróg ludu
Tomasz Sakiewicz
Tomasz Sakiewicz redaktor naczelny Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie
287 obserwujących 681 notek 1561688 odsłon
Tomasz Sakiewicz, 9 stycznia 2019 r.

Political fiction 3 Rok 2023, czyli „zdrowie prezesa”

138 4 0 A A A

Przyspieszone o kilka miesięcy wybory w 2023 roku spowodowały swoisty rekord w historii najnowszej: Prawda i Siła wygrała je po raz trzeci z rzędu. Skomplikowała się za to sytuacja w Unii Europejskiej. Francja po przekroczeniu długu sięgającego 150 proc. PKB została zawieszona w prawach członka UE.  Populistyczny rząd żółtych kamizelek demonstracyjnie opuścił strefę euro. Razem z Włochami utworzył ligę romańską krajów, które nie chcą żadnych ograniczeń w zadłużaniu swoich państw.
W Rosji, po długich i ciężkich chorobach, Władimir Wsadow pożegnał na cmentarzu po raz kolejny szefów wywiadu, FSB, GRU i sztabu armii. Nowo ustanowieni kierownicy tych instytucji na wszelki wypadek prezentują w mediach swoją tężyznę i dowody na długowieczność ich przodków.
Wsadow razem z niemieckim kanclerzem z AfD wystosował kolejny protest przeciwko łamaniu praw unijnych w Polsce. Była to reakcja na zakończenie przez Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego trwającego prawie trzy lata strajku okupacyjnego w siedzibie jej urzędu, wywołanego ostatecznym osiągnięciem wieku emerytalnego. Wieziona na wózku przez Kapitana Iwulskiego, pojechała na konferencję przeciw przemocy wobec sędziów, organizowaną dzięki pomocy rządu Korei Północnej.
Sytuacja opozycji w Polsce nie wyglądała różowo. Grzegorz Brzytwa po rozbiciu Partii Samodzielnych Lobbystów i Niedorżnietej.pl przejął niemal jednoosobowe kierownictwo nad wszystkimi, którzy chcieli przeciwstawić się rządzącym. Pozostałe partie opozycyjne nie przekroczyły progu wyborczego. W tej sytuacji postanowił zwołać naradę wszystkich demokratów wspierających europejskie wartości. Gościny tradycyjnie udzieliła ambasada Niemiec. Początkowo tematem spotkania miał być protest przeciwko przyjmowaniu przez rząd w Warszawie emigrujących z Zachodniej Europy do Polski bankierów, przemysłowców, inżynierów i lekarzy. Pozbawiało to muzułmańskie społeczeństwa Francji i Niemiec fachowej obsługi i świadczeń niezbędnych przy zdobywaniu środków na budowę wydzielonych stref dla niewiernych.
Jednak pomysł szybko zarzucono, bo okazało się, że nawet wśród zebranych sprawa imigrantów uciekających z UE do Polski budziła dyskusje.
Wreszcie ogłoszono tajną część spotkania, na której postanowiono sprawdzić informację o zdrowiu prezesa Bociana, niepodzielnie kierującego partią rządzącą. Kolejne plotki o jego badaniach lekarskich powielane przez Telewizję Widocznych Nielegałów budziły nadzieję zebranych.
Na spotkaniu pojawiło się dwóch byłych szefów służb specjalnych: Wsiowy i Włochaty. Pierwszy wystąpił Wsiowy: – Z moich informacji pozyskanych ze źródeł operacyjnych wynika, że Bocian kończy 74 lata. W tym wieku ludzie często chorują. Potwierdzili to dawni analitycy, z którymi byłem w szkole GRU.
Włochaty spojrzał z politowaniem na Wsiowego i wyciągnął swój sprzęt szpiegowski. W małej walizeczce miał zestaw urządzeń do monitorowania wszelkiego sprzętu elektronicznego. Wyjął z niej niewielki laptop połączony z resztą aparatury. Po pokonaniu kilku zabezpieczeń, między innymi zeskanowaniu soczewki, odcisku palca, wstukaniu kilkakrotnie kodu, wyświetlił informacje, które zaczął odczytywać: – Wczoraj na ulicy Nowomiejskiej zestawienie słów zdrowie i prezes padło aż 534 razy. To przeciętnie 100 razy więcej niż ta fraza była używana w ostatnich trzydziestu dniach. Również nasłuch telefoniczny wskazuje, że w połączeniach, jakie odbierał sam Bocian, fraza ta powtarzała się wielokrotnie.
Informacja wywołała wyraźne ożywienie wśród zebranych. Ktoś postanowił włączyć właśnie Powszechną TV. Kończyła się akurat powtórka festiwalu Disco Polo.  Główny serwis, „Newsy”, tradycyjnie zaczął się od omówienia przez komentatorów wyników oglądalności w sylwestra. Potem jednak przeszedł do informacji politycznych. Pierwszą były kulisy wczorajszego spotkania na Nowomiejskiej. Prezenterka zapowiedziała, że redakcja zdobyła unikalny materiał z imienin prezesa Bociana. Kamera pokazała nie tylko wielu polityków partii rządzącej, lecz także widać było chowających się po rogach niektórych uczestników obecnego spotkania opozycji. W pewnym momencie kamera najechała na marszałka Terkowskiego. Wznosząc toast, krzyknął: „Zdrowie prezesa!”. Setki głosów na sali podchwyciły: „Zdrowie prezesa!”.
Kiedy kończyły się „Newsy”, wyłączono telewizor. Słychać było na sali kilka nerwowych śmiechów. Włochaty gdzieś zapadł się pod ziemię. W pośpiechu zostawił na wierzchu swoją tajną walizkę, otwartą. Razem z Włochatym zniknęli też ci, których przed chwilą pokazano w TV.
Nikomu nie było już do śmiechu, poza Grzegorzem Brzytwą. Popijając jakiś płyn z piersiówki, uśmiechał się do własnych myśli. Długo go już nie pozbawią funkcji lidera opozycji. Wychylając kolejny łyk, szepnął: „Zdrowie prezesa”.


Tekst pochodzi z najnowszego tygodnika "Gazeta Polska" nr. 02; data: 09.01.2019.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

autor Bajek dla Marysi i Alicji, współautor książek Układ i Flaki z nietoperza oraz Partyzant wolnego słowa. www.gazetapolska.pl www.niezalezna.pl ur.31.12.1967. w latach osiemdziesiątych działał w ruchu Oazowym i Muminkowym opiekujacym się dziećmi z upośledzeniem umysłowym. Uczestnik organizacji opozycyjnych, w tym kosnpiracyjnych struktur w liceach na warszawskim Żoliborzu, Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, NZS wydział psychologii. Współpracownik ukazujacych się w drugim obiegu "Słowa Niepodległego" i "Wiadomości Codziennych". W 1989 r. wspólzałozyciel ZChN. Wycofał się z polityki w 1991 i zajął dziennikarstwem. 1991-1992 dziennikarz "Nowego Świata", 1992 założyciel "Gazety Polskiej", następnie wieloletni szef działu ekonomicznego, a potem krajowego. Od 2005 r. redaktor naczelny. Prowadził wiele audycji w Polskim Radiu i TVP, w tym "Pod prasą, "Rozmowy Jedynki", "Trójka po trzeciej". Od 2011 red. nacz. Gazety Polskiej Codziennie, współzałożyciel Telewizji Republika.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @MIKKER Wypisuje Pan kompletne bzdury. Żaden Solorz niczego nam w programie nie zarzuca. A...
  • @PYZOL Nie wiem do Kogo Pani zwracała się z pytaniem o problemy techniczne. Generalnie staramy...
  • @Ufka Niestety nie było nawet cienia szansy. Próby załatwienia spotkania przez osoby zaufane...

Tematy w dziale Polityka