"Życie z Covid", czyli uwaga na pułapkę

Kiedy przejdziemy od „pandemii” do „endemii”, nie odzyskamy naszych praw, szczepionka będzie wprowadzona, inwigilacja oraz kultura paranoi i strachu pozostaną, ale ludzie odczują taką ulgę po przerwie w kampanii strachu i propagandy, że przestaną się opierać.

−∗−

"W menu na dziś danie ostrzegawcze. Zmieniająca się (pozornie) narracja w mediach, rzekome ‘otrzeźwienie’ wśród niektórych ‘ekspertów’ czy niespotykane od prawie dwóch lat nagłówki w mediach, to nie ‘powrót do normalności’, jak mogłoby się zdawać. Zdaniem Kit Knightly z Off-Guardian, to tylko kolejna taktyczna zagrywka ‘elit’. Czy to faktycznie pułapka – o tym w felietonie [wg mnie ewidentna pułapka..., przyp. mój, wawel].

Zapraszam do lektury.

_______________***_______________

Co oni NAPRAWDĘ mają na myśli mówiąc „życie z Covid”

Dlaczego media odwracają się od histerii związanej z Covid? Czy to dlatego, że „pandemia” naprawdę się skończyła? A może jest to ważna część procesu manipulacji?

W ciągu ostatnich kilku dni, a nawet tygodni, nastąpiła wyraźna zmiana w podejściu mediów do „pandemii” Covid.

Istnieje wiele przykładów tego, co można by nazwać „odstąpieniem”, gdyby media nie były tak ściśle kontrolowane. Ale ponieważ media są ściśle kontrolowane, musimy nazwać to wyraźną zmianą w przekazie.

Wiadomym jest, że dr Steve James, konsultant anestezjolog, skonfrontował się z brytyjskim sekretarzem zdrowia Sajidem Javidem w sprawie słabości nauki wspierającej nakazy dotyczące szczepień. Zauważcie, że zostało to faktycznie wyemitowane w Sky News:

„Nauka nie jest wystarczająco silna”.

Zobacz, jak niezaszczepiony konsultant szpitalny rzuca wyzwanie sekretarzowi zdrowia Sajidowi Javidowi w związku z rządową polityką obowiązkowych szczepień przeciwko COVID dla personelu służby zdrowia. https://t.co/IvbdwQbF0N

Sky 501, Virgin 602, Freeview 233 i YouTube pic.twitter.com/tDkRYgWgDh

— Sky News (@SkyNews) 7 stycznia 2022r.

Kilka dni temu dr Rochelle Walensky, dyrektor CDC, wystąpiła w programie Good Morning America, aby omówić falę „omicrona” i w końcu przyznała, że większości „zgonów na omicron” towarzyszy wiele chorób współistniejących.

W innym wywiadzie dla Fox News dr Walensky powiedziała, że CDC zamierza opublikować dane o tym, ile osób zmarło na Covid, a ile z nim.

To nasuwa serię ważnych pytań.

  1. Dlaczego dyrektor CDC (pozornie) podchwytuje te sceptyczne argumenty wobec Covid po dwóch latach udawania, że ​​nie istnieją?

    _

  2. Dlaczego Sky News miałoby emitować, a następnie tweetować, materiał filmowy, w którym lekarz rzuca wyzwanie sekretarzowi zdrowia?

    _

  3. Dlaczego „Guardian” publikuje nagłówki w stylu „Zakończmy masowe szczepienia i żyjmy z Covid, mówi były szef zespołu ds. szczepień” i cytuje personel medyczny, który mówi, że musimy „leczyć Covida jak grypę”?

    _

  4. Dlaczego promowane są nowe badania, które twierdzą, że limfocyty T ze zwykłych przeziębień mogą „chronić cię przed Covid”?

Nie można zaprzeczyć tym przekazom, temu spowolnieniu narracji. W tę historię wpleciony jest za to nowy wątek: „życie z Covid”.

Od ponad miesiąca jest to popularne hasło w zachodniej prasie.

1 grudnia Forbes wybił w nagłówku:

„Dlaczego endemiczny Covid-19 będzie powodem do świętowania”

Artykuł, w którym argumentowano między innymi, że „Endemiczny Covid-19 nie będzie gorszy niż grypa sezonowa”. Ta opinia powtarzana była do znudzenia w wielu przekazach.

Wspomnieliśmy już o artykule Guardiana z 8 stycznia, jest też wcześniejszy z 5 grudnia zatytułowany „Od pandemii do endemii: w ten sposób możemy wrócić do normalności”.

CNBC wypuściło na ten temat trzy niemal identyczne artykuły w ciągu dwóch tygodni:

W noworocznym wydaniu Vox opublikował:

Pomimo omicrona, Covid-19 stanie się endemiczny. Oto jak.

Bloomberg donosi, że Omicron sygnalizuje koniec „ostrej fazy pandemii”.

Nie dalej jak wczoraj New York Post zamieścił nagłówek: „COVID stanie się endemiczny jeszcze w tym roku, jak przewiduje były szef grupy zadaniowej Bidena”, a USA Today zapytało: „Pandemia się zmienia. Czy omicron przyniesie „nową normalność” dla COVID-19?

A wcześniej dzisiaj Channel 4 wyraził opinię, że „Covid w 2022” oznacza „naukę życia z wirusem”.

Komunikaty są nie tylko oparte na mediach. Pojawiają się doniesienia, że ​​„życie z Covid” będzie strategią rządu Wielkiej Brytanii wprowadzaną w 2022 roku, a oficjalna publikacja na ten temat jest oczekiwana „w ciągu kilku tygodni”.