wen fang si bao wen fang si bao
375
BLOG

Liang liang

wen fang si bao wen fang si bao Taniec Obserwuj temat Obserwuj notkę 0

Ścieżki dźwiękowe i piosenki z filmów bardzo często zapadają w pamięci… są nucone, śpiewane… aby stać się niezależnymi od swych źródeł.
Tak się stało z piosenką Liang liang (凉凉) w wolnym tłumaczeniu Ożywczy chłód, zaśpiewaną przez Zhang Bichen i Aska Yang dla potrzeb chińskiego serialu telewizyjnego  Wieczna Miłość/ Eternal Lowe/三生 三世 十里 桃花/ sān shēng  sān shì  shí lǐ  táo huā/ Trzy życia, trzy światy, dziesięć tysięcy kwiatów wiśni.


Liang liang przypadła do gustu baletmistrzom, którzy dodali elementy tradycyjnego chińskiego tańca tworząc niepowtarzalne efekty.

Wrocławianie mieli okazję obejrzeć taniec Liang Liang w wykonaniu wolontariuszki Instytutu Konfucjusza w Uniwersytecie Wrocławskim podczas obchodów dziesięciolecia istnienia tej instytucji.

image

Warto również posłuchać Liang liang w wersji instrumentalnej,
w aranżacji na fortepian i skrzypce


na orkiestrę


..................

Polecam Chronologiczny spis treści oraz Tematyczny spis treści niniejszego blogu

Chiny u Europejczyka, który stara się poznać odrębność obyczajowości, bogactwo kultury i historii wywołują całkowity zawrót głowy. POLECAM aplikację na Android "Odkryj Chiny" – poza Polską "Ancient China". Oprócz możliwości poznania pięknych okolic w Chinach, ściągnięcia na pulpit zdjęć w rozdzielczości HD, w formie gry sprawdzimy naszą wiedzę o tych miejscach. Nagroda za rok 2014 „Poetry&Paratheatre” w kategorii: Popularyzacja Sztuki - Motywy przyrodnicze w poezji chińskiej

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura