32 obserwujących
687 notek
377k odsłon
1588 odsłon

Agent R.B. okazał się skuteczny - opozycja w rozsypce!

Wykop Skomentuj54

Mija zaledwie dwa tygodnie od sławetnego spędu na Torwarze - a łatwe do przewidzenia jego skutki dla polskiej sceny politycznej są już widoczne - kolejne sondaże pokazują, że RDZEŃ TOTALNEJ OPOZYCJI, za którą uznawała się i była uznawana Platforma Obywatelska, KURCZY SIĘ do rozmiarów dawno nie notowanych, a pozostałe ugrupowania, które można było uznawać za opozycyjne lub "symetryczne" także tracą zwolenników, kosztem nowego ugrupowania, które wtargnęło na scenę w efektownym stylu, wskazującym nie tylko na pomysłowość jego piarowców, jak i na spore ROZMIARY KASY, którą najwyraźniej jest w stanie zmobilizować to kolejne ROZŁAMOWE PRZEDSIĘWZIĘCIE POLITYCZNE.

Obserwujemy "POWTÓRKĘ Z ROZRYWKI", jakiej dostarczały polskim obserwatorom politycznym w poprzednich latach podobne przedsięwzięcia "spod znaku Stana Tymińskiego". Tamte przedsięwzięcia, począwszy od PPPP, partii Korwina-Mikke, Ruchu Palikota, Petru czy nawet Kukiz-15  przez dziesięciolecia III RP miały na ogół charakter dywersyjny i umożliwiały kontynuację, na scenie publicznej, dominacji obozu liberalno-lewicowego. Wybory roku 2015 przerwały ten trend - dywersja okazała się nieskuteczna i raczej osłabiła ten obóz, "odciągając" część zwolenników PO do bardziej liberalnej "Nowoczesnej"...

Jak już pisałem w mojej poprzedniej notce, w obecnym "sezonie wyborczym" po raz pierwszy pojawiła się inicjatywa - partia "Wiosna" i ew. kandydatura R.B. na prezydenturę RP - mająca charakter rozłamowo-dywersyjny względem obozu liberalno-lewicowego, co znalazło już swoje odzwierciedlenie we wspomnianych wyżej sondażach. Trudno przewidzieć, czy wpływy tej inicjatywy będą rosły czy raczej malały w miarę zbliżania się terminu wyborów - raczej przewiduję tę drugą tendencję - ale chyba nie pozostaną one bez wpływu na ich wyniki, i to raczej sprzyjając przewadze i zwycięstwu Zjednoczonej Prawicy...

Jakie realne skutki powoduje już teraz ta pozornie "świeża" inicjatywa polityczna, której program można uznać za SYNTEZĘ NEGATYWIZMU i ANTY-KLERYKALIZMU, a której wątki pojawiały się we większości poprzednich, pokrewnych inicjatyw?

Po pierwsze, w sytuacji KRYZYSU PRZYWÓDZTWA w obozie liberalno-lewicowym, a w szczególności w tzw. "opozycji totalnej" - obserwujemy przejawy BEZSILNOŚCI, WYCOFANIA I BIERNOŚCI czy wręcz PARALIŻU działań politycznych, czemu sprzyja niezdecydowanie głównego, póki co - zewnętrznego "aktora" gry politycznej, D.Tuska, niezdolnego do działania w warunkach niepewności i ryzyka.

Po drugie, w obliczu bierności liderów obozu liberalno-lewicowego i jego wyraźnego osłabienia - INICJATYWĘ POLITYCZNĄ PRZEJMUJĄ najbardziej wpływowe i agresywne ŚRODOWISKA MEDIALNE, skupione wokół GW i TVN-24, atakując głównych "aktorów" obozu Zjednoczonej Prawicy, przy wykorzystaniu "starych" i nowszych harcowników, pokroju R. Giertycha.

TAK, Z GRUBSZA BIORĄC RYSUJE SIĘ KRAJOBRAZ PRZED WALKĄ, KTÓREJ PIERWSZA RUNDA ROZEGRA SIĘ JUŻ ZA TRZY MIESIĄCE, DRUGA ZAŚ JESIENIĄ BR. JEJ WYNIK WYDAJE SIĘ DOŚĆ OCZYWISTY: BĘDZIE TO KONTYNUACJA DROGI WYBRANEJ PRZEZ POLAKÓW W WYBORACH 2015 ROKU.

PARADOKSEM HISTORII JEST TO, ŻE DO TEJ KONTYNUACJI PRZYCZYNI SIĘ CZŁOWIEK NIEJAKO "ZAPROGRAMOWANY" DO TEGO, BY SIĘ JEJ PRZECIWSTAWIĆ, CZEGO ZRESZTĄ NIE UKRYWA...

Wykop Skomentuj54
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka