Stary Wiarus Stary Wiarus
338
BLOG

Sikorski komisarzem ds. bezbronności Unii Europejskiej?

Stary Wiarus Stary Wiarus PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Czy nadeszła dyskretnymi kanałami dyplomatycznymi z Waszyngtonu wiadomość, że człowiek oficjalnie ogłoszony przez Departament Stanu rosyjskim dezinformatorem jest nie do przyjęcia dla USA jako minister spraw zagranicznych RP, w związku z czym należy mu to wynagrodzić stanowiskiem na miarę ambicji?

image


Pomysł, aby utworzyć specjalnie dla Radka Sikorskiego nowe brukselskie stanowisko Komisarza ds. Bezbronności Unii Europejskiej jest absolutnie genialny, godny Talleyranda, Metternicha, Walthera Rathenau i Wiaczesława Mołotowa.

https://www.politico.eu/newsletter/brussels-playbook/eu-eyes-new-defense-czar/https://www.salon24.pl/newsroom/1361376,sikorski-obejmie-nowe-stanowisko-w-ue-wiele-na-to-wskazuje


Za Atlantykiem Radek nie ma już czego szukać. Nie jest umocowany wśród Republikanów. Jego żona jest czołowym krytykiem Donalda Trumpa.

Mosty do Demokratów Radek spalił, od czasu gdy 30 września 2022 roku, podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, przedstawiciel Federacji Rosyjskiej w Organizacji Narodów Zjednoczonych, ambasador Wasilij Aleksiejewicz Nebenzja, podniósł w górę wydruk jego tweeta "Thank you, USA", a  dwa dni przedtem rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price ogłosił Sikorskiego rosyjskim dezinformatorem.

W związku z czym Sekretarz Stanu Antony Blinken nie chce z nim rozmawiać. Radek nie wejdzie również w skład delegacji polskiej na rozmowy Biden - Duda/Tusk 12 marca 2024 r.

Nic nie pomogła kultywacja przez Radka ambasadora Marka Brzezinskiego i bankiet w Chobielinie (łosoś marynowany w buraczkach, esencja z suszonych borowików z kremową pianką, pierożki z czosnkiem niedźwiedzim i ziemniakami z ogniska, filet z kaczki z purée z czerwonej kapusty, warzyw, sałat i sosu z płatków róży).

https://www.wprost.pl/polityka/11362420/wielkie-przyjecie-w-chobielinie-tak-sikorski-swietowal-urodziny.html

image


QUESTION: Thank you. So Polish Foreign Minister Rau said this today in an interview with NBC News that if Russia uses nuclear weapons in Ukraine, the – NATO’s response should be conventional but devastating. Is that something – I mean, is that an agreed approach? And speaking of Polish foreign ministers, the former one – Radek Sikorski – thanked the U.S. for this apparent sabotage of Nord Stream. And Senator Cruz asked today Ambassador O’Brien in the Senate if the U.S. was in fact behind it, and he didn’t get a very clear answer, so can you clarify that?

MR PRICE: I’d be happy to clarify that. The idea that the United States was in any way involved in the apparent sabotage of these pipelines is preposterous. It is nothing more than a function of Russian disinformation and should be treated as such.

https://www.state.gov/briefings/department-press-briefing-september-28-2022/


Dla Brukseli, były europoseł Radek jest fantastycznym, idealnym kandydatem na unijnego komisarza. Zna i lubi Siergieja Wiktorowicza Ławrowa, wiele razy z nim rozmawiał, pili nawet razem wódkę.


https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sikorski;lawrow;docenia;polska;wodke,128,0,1459072.html


Prawidłowo, wręcz orgazmicznie, reaguje na klepanie po plecach lub poniżej.

image

Lubi Niemcy i docenia ich interes, czemu dał wyraz wygłaszjąc 28 listopada 2011 r. w Deutsche Gesellschaft für Auswärtige Politik w Berlinie przemówienie znane dziś szeroko jako 'hołd berliński', a cytat "Ich fürchte deutsche Macht weniger als deutsche Untätigkeit" przeszedł do historii dyplomacji wasalnej.

" Zapewne jestem pierwszym w historii ministrem spraw zagranicznych Polski, który to powie: Mniej zaczynam się obawiać się niemieckiej potęgi niż niemieckiej bezczynności. Niemcy stały się niezbędnym narodem Europy. Nie możecie sobie pozwolić na porażkę przywództwa."

https://www.salon24.pl/u/nanofiber/692122,berlinski-hold-lenny-sikorskiego-i-jego-implikacje


Zna na wylot sprawy Ukrainy, którą poznał na długo przedtem, zanim komukolwiek postało w głowie, że w 2022 roku zostanie ona zaatakowana przez Rosję. 

image


Dnia 26 kwietnia 2011 r. otrzymał z rąk prezydenta Wiktora Janukowycza Order Kniazia Jarosława Mądrego Trzeciej Klasy za osobisty wkład w przezwyciężenie skutków katastrofy w Czernobylu. Nic nie szkodzi, że podczas katastrofy mieszkał  w Wielkiej Brytanii, a do Polski powrócił dopiero cztery lata pózniej.


Uzasadnienie przyznania odznaczenia:

— за значительный личный вклад в преодоление последствий Чернобыльской катастрофы, реализацию международных гуманитарных программ, многолетнюю плодотворную общественную деятельность

– za znaczący wkład osobisty w przezwyciężenie skutków katastrofy w Czarnobylu, realizację międzynarodowych programów humanitarnych, wieloletnią owocną działalność społeczną

https://ru.wikipedia.org/wiki/Сикорский,_Радослав


Należycie wdzięczny, w lutym 2014 roku Radek groził śmiercią antyrosyjskim demonstrantom,  kijowskim majdanowcom, jeśli nie podpiszą porozumienia po myśli Janukowycza.

Ponieważ Moskwa odmówiła wówczas Janukowyczowi interwencji wojskowej na Ukrainie, Sikorski kupił mu w ten sposób czas, który pozwolił ukraińskiemu prezydentowi ewakuować się z całą rodziną helikopterem do Rosji, w nocy po podpisaniu porozumienia.


 Nikt też nie potrafi mówić 'niestety' tak, jak nasz Radek:

"To jest pewna nowość sytuacji, bo do tej pory sądziliśmy, że już nie ma żadnych pocisków. Okazuje się, że są nie tylko pociski, ale też zdolności produkcyjne pocisków. To czego brakuje to decyzji o uruchomieniu środków na kupno i produkcję. Niestety tego też nie ma".

https://www.salon24.pl/newsroom/1361660,sikorski-wsciekly-na-unijnych-ministrow-sytuacja-jest-dramatycznaTak, Komisarz Unii Europejskiej do Spraw Bezbronności to wymarzone stanowisko dla Radka Sikorskiego.


image

       Ten rysunek ukazał się w 2013 roku i okazał się ponadczasowy.emigrant (nie mylić z gastarbeiterem)       

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka